"Robota.ua": Як змінився ринок праці в Україні за 100 днів війни? « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
"Robota.ua": Як змінився ринок праці в Україні за 100 днів війни?
5-06-2022

Через війну в Україні ринок праці дуже змінився. Деякі компанії пішли з ринку назавжди, деякі – тимчасово призупинили діяльність, а деякі, навпаки, продовжили працювати попри складні часи.

Все змінюється. Змінюється кількість вакансій, активність кандидатів, регіони та професійні напрямки. Ринок праці – «живий організм», який трансформується щодня під нові виклики та реалії, повідомляє budni.rabota.ua

У цій статті ми підіб’ємо підсумки 100 днів війни на ринку праці України. Покажемо, як поводять себе пошукачі та роботодавці, що відбувається у регіонах та професійних сферах.

Роботодавці та вакансії

Зараз на ринку є близько 23 тис. вакансій. Це 22% від довоєнного рівня (станом на 24 лютого).

Ринок відновлюється, але дуже повільно. Темп зростання становить 3-6% від тижня до тижня. Чи довго зберігатиметься такий темп, сказати дуже складно, оскільки багато змінних впливають на цей фактор.

Структура вакансій у регіоні не змінюється з 50 дня війни. Лідери за кількістю вакансій – Київ, Львів, Дніпро, Одеса, Вінниця. У цих містах, і як наслідок – у цих областях, зосереджено близько 67% усіх вакансій. Найбільш динамічно кількість вакансій збільшується в Києві. До столиці активно повертаються люди та оживає бізнес. ТОП-3 рубрики вакансій у Києві – ІТ, маркетинг, продажі.

Структура пошуку в розрізі професійних напрямів загалом країною стабілізувалася через 50 днів війни та має наразі такий вигляд.

Основні зміни на 100 день війни у розрізі професійних напрямів не зазнали істотних змін, окрім змін між вакансіями у сфері виробництва та ІТ. За рахунок збільшення кількості вакансій у сфері виробництва ця рубрика вийшла в лідери, обігнавши ІТ за кількістю вакансій.

Віддалена робота

Загалом в Україні кількість вакансій віддаленої роботи скоротилася вдвічі. До початку війни було близько 6 000 таких пропозицій, зараз – всього 3 000.

Найчастіше вакансії з віддаленою роботою пропонують традиційно в Києві. Наразі у столиці зосереджено 53% усіх вакансій з віддаленою формою зайнятості. Щодо решти міст, вакансії віддаленої роботи повторюють структуру загального розподілу вакансій у межах країни.

Найзатребуваніші спеціальності для віддаленої роботи зображені на малюнку. Лідери серед професій під час війни – ті самі, що й до війни.

Заробітні плати

Важливим є питання матеріальної винагороди. Загалом, якщо порівнювати січень і червень 2022 року, істотних змін у структурі матеріальної винагороди не відбулося. Як роботодавці, так і кандидати підвищували межу суми винагороди.

Загалом в Україні з боку роботодавців середня заробітна плата зросла на 9%, а запит з боку пошукачів зріс на 13%. Різниця між тим, що хочуть і що пропонують, становить близько 4% та істотно не змінюється в залежності від регіону.

Пошукачі

Як ми писали в минулому огляді, ринок праці, починаючи з 5 квітня, увійшов до фази адаптації й до сьогодні перебуває в ній. Пошукачі такі ж активні, вакансій так само мало. Динаміка зростання дуже низька та з високою ймовірністю, враховуючи всі фактори, в найближчі 3 місяці кардинальних змін не передбачається. Ми зараз живемо в епоху «ринку роботодавця», яка збережеться як мінімум до вересня.

100% – базова точка стану ринку на 01-02-2022. Відсотки на графіку – стан ринку у % від базової точки

Активність кандидатів у розрізі бізнес-напрямків

Загалом в Україні активність кандидатів перебуває на позначці 73% від довоєнного рівня. Якщо ж заглибитись у деталі, ситуація як і до цього відрізняється залежно від напрямку та області. У таблиці нижче представлені ТОП-5 бізнес-напрямків із показниками % активності від довоєнного рівня.

Порядковий номер бізнес-напрямку залежить від кількості активних резюме.

Найбільша кількість резюме спостерігається традиційно у сфері роздрібної торгівлі.

У порівнянні з нашим попереднім оглядом, зросла активність кандидатів у сфері виробництва. Це пов’язано насамперед з тим, що виробничі підприємства, які в певний момент на початку весни припинили свою діяльність, поступово до неї повертаються, а попит зокрема народжує і пропозицію.

У зв’язку з цим на ринку праці багато кандидатів зараз перекваліфікуються і підлаштовуються під ринкову кон’юнктуру, що вже існує.

Що буде далі?

Дуже реалістичний сценарій майбутнього – адаптація бізнесу під реалії життя. Реалії життя сьогодні – скорочення попиту. Скорочення попиту – це скорочення обсягу послуг та продукції, як наслідок – скорочення масштабів бізнесу і, як це не сумно, – скорочення персоналу. Ще на початку війни ми писали, що зараз дуже важливо підтримувати попит для того, щоб не почали реалізовуватися гірші сценарії.

За опитуваннями, які ми проводили у травні, бізнесу зараз не вистачає з боку держави саме допомоги у збереженні робочих місць. Так відповіли 25% з опитаних.

Якщо війна не закінчиться протягом найближчих 3-х місяців, багатьом співробітникам доведеться шукати нові позиції – це найбільш реалістичний сценарій

Під питанням також постає затребуваність кандидатів із малим досвідом роботи. Потенційні роботодавці неохоче найматимуть тих, хто знаходиться на самому початку кар’єри. Істотно скоротиться попит на «білих комірців». За можливості їм краще утриматися на поточному місці роботи та зачекати, поки закінчиться турбулентність ринку. Актуальною стане робота на кількох різних місцях та підробітки.

Головне у цій ситуації – не засмучуватись і не опускати руки, а шукати можливості. Завершимо наш огляд цитатою одного з класиків: «Ніколи у скрутну хвилину не дозволяйте смутку здолати себе. Якщо ви приймаєте сторону зневіри – ви переможені в цьому бою».



Докладніше на сайті budni.rabota.ua >>>

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів