Четвертий круглий стіл з етики редагування геному на тему «Equal Access and Governance» відбудеться онлайн 20 січня 2022 року з 12:00 до 13:30 (GMT+1).Це заключна частина серії заходів, які організовує ЮНЕСКО з 2018 року за фінансової підтримки Міністерства освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії. На основі попередніх круглих столів ця заключна подія буде зосереджена на майбутньому людства та на тому, як люди будуть або повинні жити з новими технологіями.
Круглий стіл проходитиме у формі панельної дискусії, в якій зберуться відомі експерти з різних континентів.
Редагування геному — це революційна технологія, яка може швидко і точно модифікувати ДНК живих організмів, задаючи корисні характеристики або видаляючи небажані. Застосування цієї технології для лікування деяких генетичних захворювань – не наукова фантастика, а реальність нашого найближчого майбутнього.
Під час цієї панельної дискусії
будуть обговорені найактуальніші етичні проблеми застосування редагування геному для лікування, вплив на майбутні покоління та навколишнє середовище, а також майбутні шляхи подолання цих проблем.
Його модеруватиме професор Ерве Шнайвайс (Prof. Hervé Chneiweiss - Франція, директор Дослідницького центру Neuroscience Paris Seine-IBPS, голова комітету з етики Національного інституту здоров'я та медичних досліджень (National Institute of Health and Medical Research - INSERM) та колишній голова Міжнародного комітету з біоетики (IBC) ЮНЕСКО.
Докладніше на сайті unesco.org