Радіо Свобода: відбір нових членів НАЗЯВО і держсекретар МОН Захарін « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Радіо Свобода: відбір нових членів НАЗЯВО і держсекретар МОН Захарін
9-11-2021

«Мисливці за плагіатом»: відбір нових членів НАЗЯВО і держсекретар МОН Захарін

Понад 12 претендентів було на одне місце нового складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО), створеного в Україні відповідно до Угоди про Асоціацію з Європейським союзом. Інтерес до відбору нових членів НАЗЯВО посилився і через те, що серед претендентів був і чинний державний секретар Міністерства освіти та науки Сергій Захарін. Суд встановив, що Захарін незаконно використовував обкладинку і назву наукового журналу Modern Science - Moderní věda. Захарін це заперечує і подав апеляцію. Радіо Свобода надіслало інформаційні запити до Міністерства освіти, Сергія Захаріна та власника журналу. Що ж нам відповіли?

У жовтні кокурсний відбір і сама робота НАЗЯВО були заблоковані рішенням Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду. Лише 2 листопада Верховна Рада, прибравши правові колізії, розблокувала роботу НАЗЯВО.

На конкурсний відбір до нового складу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) подалися 293 людини. Це освітяни із різних регіонів України і Києва. 3 серпня 2021 року Міністерство освіти і науки України оприлюднило список претендентів.

Під 89-м номером у списку – державний секретар Міністерства освіти і науки Сергій Захарін. Був призначений на цю посаду 28 липня 2021 року. До цього Захарін рік очолював Патронатну службу міністра МОН.

Конфлікту інтересів немає, рішення суду є

- Сергій Захарін, доктор економічних наук, має економічну і юридичну освіту. Як зазначає профайл на офіційному сайті Міністерства освіти та науки України, Захарін є автором 3-х індивідуальних монографій, 160-ти інших наукових праць і співавтором 12-ти колективних монографій. «У 2014–2018 роках – член Громадської ради при Міністерстві освіти і науки України, Голова Комітету з питань науки та інновацій, Голова Комітету з вищої освіти та науки», – повідомляє сайт МОН.

- Рік, із липня 2020-го по липень 2021 року, Сергій Захарін очолював Патронатну службу міністра Міністерства освіти і науки України. А від 28 липня 2021 року розпорядженням Кабміну був призначений державним секретарем Міністерства освіти і науки України.


- 25 травня 2021 року Дарницький райсуд Києва виніс рішення (Категорія справи № 753/12644/17: Цивільні справи; Позовне провадження; Спори про право інтелектуальної власності; Спори про право інтелектуальної власності: спори про авторське право. Надіслано судом: 31.05.2021. Зареєстровано: 01.06.2021. Оприлюднено: 02.06.2021. Номер судового провадження: 2/753/3437/21) у справі проти тогочасного керівника Патронатної служби МОН Сергія Захаріна за позовом директорки Науково-дослідного інституту соціально-економічного розвитку (НДІСР) Діни Кучеренко щодо порушення «Науково-дослідний інститут економічного розвитку» ​(директор НДІЕР – Сергій Захарін) авторського права на використання назви і обкладинки наукового журналу Modern Science - Moderní věda.

- Усі права видавати журнал із січня 2016 року належать Діні Кучеренко.


- Журнал, як стверджують позовники, Захарін підробляв із 2016-го по 2021-й рік.

- Спочатку постраждалі отримували друковані версії журналу, а після 2019 року уже більшість почали отримувати їх у PDF.

- Телефони та електронні адреси, з яких надходила розсилка, перевіряла поліція. За словами Кучеренко, усі вони пов'язані із Захаріним. У суді Захарін теж назвав той самий номер телефону, який є у розсилках на розміщення статей у підробному журналі.

- Справжній журнал англомовний, інформація про нього міститься у міжнародних базах.

- В результаті суд заборонив Захаріну і громадській організації «Науково-дослідний інститут економічного розвитку» використовувати обкладинку і назву журналу Modern Science - Moderní věda. А також ухвалив, що відповідач має сплатити компенсацію власникам авторського права.

- Сам Сергій Захарін стверджує у відзиві на позов, що наводиться у рішенні суду, що «ні він, ні ГО «Науково-дослідний центр економічного розвитку» не отримували повідомлення від директора «Неморос» про припинення співпраці».

- Сергій Захарін подав апеляцію на рішення суду.

Різниця в одне слово

- Як свідчить відкритий реєстр, Захарін і Кучеренко у 2013 році спільно створили ГО «Науково-дослідний інститут економічного розвитку», але потім у 2016 році Кучеренко створила Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку (НДІСР). Назви двох організацій дуже схожі і відрізняються одним словом – «соціально».

- У «Науково-дослідному інституті соціально-економічного розвитку» надали такі роз'яснення ситуації в листі Радіо Свобода:

«Кучеренко Діна Григорівна та Захарін Сергій Володимирович є засновниками громадської організації «Науково-дослідний інститут економічного розвитку». Також Кучеренко Д.Г. входила до складу Правління та Контрольної комісії ГО «НДІЕР».

Із травня 2019 року Кучеренко Д.Г. стало відомо, що без її згоди та без повідомлення про проведення загальних зборів Захарін С.В включив до складу ГО «НДІЕР» двох нових учасників, одним із яких є його батько, а Кучеренко Д.Г. було виключено з Правління, Контрольної комісії, а також з учасників ГО «НДІЕР».

Також Захарін С.В., як директор ГО «НДІЕР», зареєстрував в державних органах редакцію Статуту, відмінну від тієї, яка була погоджена з Кучеренко Д.Г., однак яка давала йому повне право вчиняти всі дії самостійно без погодження з іншим учасником, тобто з Кучеренко Д.Г. При отриманні документів з реєстраційної служби Кучеренко Д.Г. встановила, що деякі документи, які були подані для реєстрації ГО «НДІЕР» взагалі містили не її підпис.

На даний час всі протоколи, якими вносились зміни до державного реєстру, а також реєстраційні дії, які були вчинені на підставі цих протоколів, оскаржуються Кучеренко Д.Г. в Господарському суді (справа № 910/13130/21)».


Сама Діна Кучеренко конфлікт із Сергієм Захаріним прокоментувала так:

«Захарін більше п'яти років підробляв чеський журнал, і є більше ніж 200 постраждалих у цій справі. Суд ухвалив, що Захарін має відшкодувати завдану моральну шкоду. Захарін зараз подав апеляцію на це рішення суду. Є копії-підтвердження щодо трьох кримінальних справ проти Захаріна по ст. 190 (шахрайство), по ст. 356 (підробка документів) і по ст. 205 (підробка уставних документів). Сергій Захарін постійно з усіма судиться, програє суди, але далі судиться – з людьми, організаціями, банками».

Досі за запитом у Google за назвою журналу і прізвищем Захаріна можна знайти інформацію про прийом «наукових праць (статей) обсягом від 6 до 25 сторінок».

«Вартість оприлюднення наукової праці (статті) для українських науковців – від 700 гривень (по 100 гривень за одну сторінку авторського тексту, поданного у форматі А4, плюс 100 гривень).

Для докторів наук – знижка 50%». Далі вказуються реквізити. Отримувач: ГО «Науково-дослідний інститут економічного розвитку», призначення платежу: поповнення рахунку для фінансування видавничої діяльності. Директор НДІЕР д.е.н. Захарін Сергій Володимирович».

Інформаційні запити Радіо Свобода і відповіді

Радіо Свобода, з огляду на суспільний інтерес до теми та важливість інституції НАЗЯВО як складової Угоди про Асоціацію з ЄС, звернулося із інформаційними запитами безпосередньо до самого державного секретаря МОН Сергія Захаріна і міністра освіти та науки України Сергія Шкарлета, попросивши прокоментувати рішення суду щодо журналу Modern Science - Moderní věda та чи немає конфлікту інтересів у тому, що чинний держсекретар подається до НАЗЯВО.

У запиті Сергію Захаріну також поцікавилися, як він оцінює значення НАЗЯВО та яка його особиста мотивація подаватися туди.

У встановлений законодавством терміни пресслужба Міністерства освіти та науки на обидва запити надіслала одну відповідь, а окремої відповіді від самого державного секретаря Міністерства освіти і науки Сергія Захаріна не надійшло.

У відповіді пресслужби МОН, зокрема, перераховуються повноваження Міністерства освіти та науки (МОН), положення, якими воно керується у своїй роботі, а також наводиться перелік повноважень державного секретаря міністерства.

«Державний секретар МОН Сергій Захарін не має повноважень здійснювати координацію роботи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти», – повідомляється у відповіді міністерства на інформаційний запит Радіо Свобода.

Прямої відповіді на запитання про наявність чи відсутність конфлікту інтересів у тому, що Захарін подався на конкурс до НАЗЯВО лист від пресслужби МОН не містить.

У відповіді пресслужби МОН нагадали, що «засоби масової інформації можуть проводити власне дослідження і аналіз діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, давати їй оцінку, коментувати» і акцентували увагу, що «законодавець зобов’язує органи державної влади надавати засобам масової інформації повну інформацію про свою діяльність, а не діяльність інших організацій».

Радіо Свобода подивилося декларацію Сергія Захаріна.

Згідно декларації, опублікованій у 2020 році, окрім діяльності на посаді очільник Патронатної служби міністра освіти України, Сергій Захарін ще працював у 6 (шести) вищих навчальних закладах. Головним місцем роботи зазначено Київський національний університет культури і мистецтв, а п'ять інших – за сумісництвом. Також отримував гонорар у Державному науково-дослідному інституті інформатизації та моделювання економіки.

Міносвіти також у відповіді на запит Радіо Свобода процитувало Положення про конкурс щодо обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти і зазначило:

«Вказаним Положенням не передбачено механізму (порядку) примусового звітування претендентів про мотиви (мотивацію) участі у конкурсі. Інформація, наведена у мотиваційному листі кожного претендента, який допущений до участі у конкурсі, буде оцінена Конкурсною комісією».

Щодо судового рішення, яке стосується Захаріна, у МОН відповіли, що «Міністерство освіти і науки України не може надати коментар про судове рішення у справі, учасником якої Міністерство не виступає».

Журналістка написала пану Захаріну у месенджері на його сторінці у фейсбуці і поставила ті ж самі запитання, що і в запиті.

Пан Захарін пояснив, що він, як «Держсекретар не відповів на запит, бо запит був направлений до МОН, а запитання ставилися йому як фізичній особі». Сергій Захарін у месенджері порадив журналістці надіслати йому запитання на електронну пошту і дав свою... службову електронну адресу.

Журналістка так і зробила, надіславши на вказану паном Захаріним адресу ті ж самі запитання. Наразі відповіді немає.

Радіо Свобода опублікує відповіді і коментарі Сергія Захаріна, як тільки її отримає.

Що повідомив Радіо Свобода видавець Modern Science - Moderní věda?

Радіо Свобода звернулося за коментарем до директора чеського інноваційного парку NEMOROS Романа Россі, який є засновником та видавцем наукового журналу «Modern Science - Moderní věda».

Ось відповідь пана Россі:

«Засновником та видавцем журналу Modern Science є наша компанія NEMOROS s.r.o. в Чехії. Назва та обкладинка журналу зареєстровані належним чином і наша компанія Nemoros є єдиним власником усіх прав. Ми співпрацюємо з пані Кучеренко з Києва над кількома проєктами з 2014 року, і вона також має доручення від нашої компанії працювати з нашим журналом Modern Science - Moderní věda.

Я особисто взагалі не знаю пана Захаріна і дізнався про нього десь у 2015 році у зв’язку з інформацією про те, що ця особа нібито брала гроші за використання нашого журналу, і тому пані Кучеренко у 2015 році припинила з ним будь-яку співпрацю. Пан Захарін ніколи не мав жодних повноважень від мене особисто і коли він написав мені особисто електронного листа у 2016 році, я відповів, що працюю виключно з пані Кучеренко, і що я не погоджуюся з тим, що він будь-яким чином представлятиме наш журнал .

У 2016 році я неодноразово письмово підтверджував довіреність представляти нас пані Кучеренко та підтверджував заборону стосовно пана Захаріна діяти від нашого імені в будь-який спосіб. Ці документи також були надіслані пану Захаріну. Я особисто прилетів до України у квітні 2016 року і зустрівся з проректором університету, пані Ігнатьєвою (Ірина Ігнатьєва – доктор економічних наук, професор, тогочасний проректор Київського національного університету технологій та дизайну МОН України – ред.). Пан Захарін не прийшов на засідання, а пані Ігнатьєвій було доручено особисто розібратися із ситуацією.

За інформацією пані Кучеренко, суд тривав кілька років, і пан Захарін продовжував видавати фальшивий журнал Modern Science і не повернув присвоєних собі грошей нашого журналу. Рішення суду було на нашу користь.

З повагою, Роман Россі, директор компанії NEMOROS»​.



Докладніше на сайті www.radiosvoboda.org >>>



За інформацією:
www.radiosvoboda.org,
life.liga.net

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів