«Погляд на освіту 2021» – щорічна доповідь Організації економічного співробітництва та розвитку « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
«Погляд на освіту 2021» – щорічна доповідь Організації економічного співробітництва та розвитку
28-10-2021

У вересні 2021 року Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) опублікувала доповідь «Погляд на освіту 2021».

Документ висвітлює питання щодо тенденції приватизації в освіті та умов праці вчителів та викладачів в Європі.

Доповідь також закликає уряди забезпечити належне бюджетне фінансування освіти для подолання старих і нових викликів, особливо в період після кризи, викликаної пандемією COVID-19.

У публікації надаються оновлені дані й статистика щодо кожного рівня освіти. Також цього року в ній увага зосереджена на факторах, що сприяють високій якості та доступності освіти, особливо в контексті пандемії COVID-19. Доповідь також робить акцент на темах державних інвестицій і приватизації в освіті.

Згідно з доповіддю, країни Організації економічного співробітництва та розвитку, в середньому, інвестують в сектор освіти приблизно 11% своїх бюджетів, при цьому жодна з країна ОЕСР не інвестує менше 7%.

Однак, незважаючи на те, що на державні джерела припадає 90% всього фінансування освіти в країнах ОЕСР, приватне фінансування неухильно зростає в таких країнах, як Ірландія, Литва та Росія. Це викликано національними реформами, які призвели до зростання приватизації за рахунок збільшення кількості освітніх установ з приватним фінансуванням.

Хоча неухильне зростання приватного фінансування відзначається у всіх країнах і на всіх рівнях освіти, найбільш помітно воно проявляється в секторах вищої освіти і ранньої дитячої освіти. При цьому частки приватного та державного фінансування в освіті значно відрізняються в залежності від країни. Наприклад, у Фінляндії, Ісландії, Люксембурзі, Норвегії та Швеції приватні кошти складають 5% або менше від загальних інвестицій в освіту. І навпаки, вони досягають третини всіх інвестицій в освіту у Великій Британії, Іспанії та Нідерландах.

Приватизація має негативні наслідки для якості та відкритості освіти. Якісна освіта має бути безкоштовною і доступною для всіх.

Крім цього, доповідь стосується тенденцій і викликів, що виникли під час пандемії COVID-19. За інформацією ОЕСР, економічна криза, спричинена пандемією, ймовірно, знизить державні інвестиції в освіту. Це матиме негативний вплив на загальну якість освіти і сильно торкнеться найбільш уразливих груп населення, а також посилить елементи нерівності в освіті.

На додаток до цього, незважаючи на впевнене підвищення рівня участі населення в освіті у багатьох країнах за останні 15 років, закриття шкіл під час пандемії COVID-19 вперше розвернуло цю тенденцію назад.

Багато країн, зокрема, Німеччина, Норвегія та Нідерланди, запровадили заходи з надання негайної фінансової підтримки сектору освіти.

У доповіді визнається, що «довгострокові наслідки [пандемії] для фінансування освіти поки залишаються невизначеними». Однак, у доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку, головним чином, представлені дані щодо загального стану економіки і сфери охорони здоров'я, тоді як статистика, що стосується наслідків пандемії для сфери освіти, представлена бідно. Тому, існує необхідність подальшого збору достовірних даних для оцінки впливу пандемії на сферу освіти.Завантажити доповідь:

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів