З метою встановлення фактичного стану дотримання принципу недискримінації в різних сферах суспільних відносин, зокрема, забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, представником Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод здійснено безвиїзний моніторинг архітектурної доступності Національного університету «Києво-Могилянська академія» (далі – навчальний заклад).Об’єкт моніторингу розташований за адресою: м. Київ, вул. Григорія Сковороди, 2.
Архітектурна доступність будівлі та її приміщень здебільшого не відповідає вимогам Державних будівельних норм ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд».
Встановлено, що комплекс споруд Києво-Могилянської академії є об’єктом культурної спадщини національного значення та занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за реєстр. № 260025-Н, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 № 928.
Виявлено невідповідності будівельним нормам:
- при вході до будівлі на сходах відсутнє контрастне маркування; відсутні пандус та інші підйомні механізми (інші прилади розумного пристосування); кнопка виклику та тактильна табличка з назвою та графіком роботи об’єкта;
- всередині будівлі відсутній ліфт і тактильні таблички з номером кабінету та його призначенням; інформація, що розміщена на стендах, не відповідає вимогам щодо розміру шрифту та контрастності до фону кольору;
- санітарно-гігієнічне приміщення є недоступними для осіб з інвалідністю, зокрема, на кріслах колісних.Водночас навчальним закладом поінформовано про здійснення додаткових наукових досліджень з метою розробки проєктів з пристосування та забезпечення належної доступності.
За результатами моніторингу підготовлено звіт щодо додержання прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, який направлено листом до навчального закладу для врахування рекомендацій і усунення виявлених недоліків із дотриманням будівельних норм, обов’язковим врахуванням вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» та застосуванням принципів універсального дизайну, а також, у разі потреби, підходів розумного пристосування, з метою забезпечення архітектурної доступності.