Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) повідомляє про оприлюднення щорічного звіту Global Innovation Index 2021, в якому порівнюється інноваційна діяльність 132 країн та економік світу. У звіті 2021 року найбільш інноваційною країною визнано Швейцарію, за нею йдуть Швеція, США, Велика Британія та Республіка Корея. Китай
піднявся на 12 місце.
Україна в Глобальному інноваційному індексі 2021 року посідає 49 місце, увійшовши до ТОП-3 країн економічної групи lower-middle income.
Захід ВОІВ з оприлюднення 14-ї редакції Global Innovation Index проведено 20 вересня 2021 року в онлайн-форматі. В презентації звіту взяв участь Генеральний директор ВОІВ Дарен Танг. Зі спеціальними зверненнями виступили президент Колумбії Іван Дуке Маркес, прем’єр-міністр Кабо-Верде Жозе Уліссеш де Пінья Коррея-і-Сілва, віце-прем’єр-міністр та міністр торгівлі Таїланду Юрін Лаксанавісіт.
Ключові висновки звіту Global Innovation Index 2021 презентував помічник Генерального директора ВОІВ, очільник сектору ІВ та екосистем інновацій Марко Алеман. Також в онлайн-режимі були заслухані виступи очільників профільних міністерств Китаю, Республіки Корея, Швейцарії, Туреччини та ОАЕ.
Окрім презентації звіту під час заходу відбулися панельні дискусії високого рівня, присвячені розвитку інновацій під час та після COVID-19, вдосконаленню відповідних політик та бізнес-стратегій за участю представників ВОІВ, провідних технічних та консалтингових компаній, а також партнерів Global Innovation Index.
Ключові висновки звіту:
- В умовах величезних людських і економічних втрат, викликаних пандемією COVID-19, уряди і підприємства в багатьох частинах світу збільшили інвестиції в інновації, що говорить про зростаючий рівень визнання того, що нові ідеї мають вирішальне значення для подолання пандемії і забезпечення економічного зростання в наступний період.
- У період до пандемії обсяг інвестицій в інновації сягнув історичного максимуму, а темпи зростання R&D в 2019 році склали безпрецедентні 8,5%.
- У 2020 році в країнах з найбільшими витратами на R&D тривало зростання державних бюджетних асигнувань. У 2020 році глобальні компанії, які є лідерами за видатками на R&D, збільшили загальні витрати на цей напрям приблизно на 10%; про таке збільшення повідомили 60% наукомістких компаній.
- У 2020 році спостерігалося зростання числа венчурних угод на 5,8%, що перевищило середні річні темпи зростання за останні 10 років. Високі темпи зростання в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні компенсували зниження в Північній Америці і Європі. В Африці і країнах Латинської Америки і Карибського басейну темпи зростання також виражалися двозначними цифрами. Показники за перший квартал 2021 року дозволяють припустити, що в цьому році венчурна активність буде ще більш динамічною.
- У 2020 році число наукових публікацій в світі зросло на 7,6%.Детальніше у Global Innovation Index 2021: Global Innovation Index 2021 (повний звіт) Global Innovation Index 2021 (показники України)