6 серпня 2021 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся брифінг Національної комісії зі стандартів державної мови, присвячений змінам у іспиті на рівень володіння державною мовою. Голова Комісії Орися Демська поінформувала, що за ініціативи МОН Кабінет Міністрів України дав доручення Національній комісії зі стандартів державної мови спростити процедуру іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для для осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.
💻 Членкиня Комісії Ольга Шевчук-Клюжева наголосила, що
етапи складання іспиту залишаються незмінними. Претенденти повинні зареєструватися в системі
https://exam.mova.gov.ua та бути фізично присутніми в місці проведення іспиту. Комісія своїм рішенням встановлює результати іспитів протягом 15 календарних днів та вносить дані у Реєстр державних сертифікатів. Це забезпечує прозорість іспиту.
Найближчим часом буде скореговано стратегію відкриття додаткових місць для реєстрації на іспит. 3 серпня 2021 року під час реєстрації у системі перебувало понад 2500 осіб, що значно сповільнило її роботу. Тому надалі додавання вільних місць у системі відбуватиметься постійно через оновлені інструменти, що надані центрам іспитування на місцях.
Реєстрацію на іспити буде відновлено 10 серпня 2021 року після 18.00.💻
Змінюється час, відведений для складання іспиту на рівень володіння державною мовою для виконання службових обов’язків. Тепер він становитиме 30 хвилин. Це впливає на структуру іспитової роботи – Комісія трансформувала письмовий блок іспитової роботи та оптимізувала набір завдань. Письмова частина складатиметься з тестів: їх стане менше, але вони будуть складнішими. Усна частина міститиме 1 завдання – монолог.
Скорочення тривалості іспитової сесії та зміна структури іспитової роботи дасть змогу істотно збільшити пропускну здатність мережі іспитових центрів.
Іспит на визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які мають намір набути громадянство України, лишається незмінним – його тривалість орієнтовно 2 години.Орися Демська наголосила, що Комісія робить усе можливе, щоб якомога більше охочих мали можливість скласти іспит та отримати сертифікат про рівень володіння державною мовою.
Довідка:
Відповідно до глобальної шкали Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти встановлено такі рівні володіння державною мовою:
початковий рівень першого ступеня (A1);
початковий рівень другого ступеня (A2);
середній рівень першого ступеня (B1);
середній рівень другого ступеня (B2);
рівень вільного володіння першого ступеня (C1);
рівень вільного володіння другого ступеня (C2).
Зміст завдань для визначення рівня володіння державною мовою відповідає Класифікації рівнів володіння державною мовою та вимог до них, затверджених рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови 24 червня 2021 року за № 31.
Відповідно до Порядку перевірки рівня володіння державною мовою, єдиних вимог до процедури проведення іспитів та критеріїв оцінювання, затвердженого рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови 13 травня 2021 р. за № 20, рівень володіння державною мовою визначають на основі підрахунку балів за письмову та усну частини та перетворення їх у відсотки від 0 % до 100 %.
Детальніше за покликанням: https://bit.ly/2V5S7Ql