УЦОЯО: Результати з математики ЗНО-2021 - важливо знати, щоб розуміти « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
УЦОЯО: Результати з математики ЗНО-2021 - важливо знати, щоб розуміти
22-06-2021

17 червня Комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти встановила поріг «склав/не склав» цьогорічного ЗНО з математики у 10 тестових балів. Не подолав його 31 % учасників. Такі результати викликали гострі дискусії в суспільстві.

Для уникнення маніпулятивних тверджень хочемо зауважити таке:

Як неодноразово наголошував Український центр оцінювання якості освіти, ЗНО не є вимірником якості освіти.

У кожному конкретному оцінюванні беруть участь не всі здобувачі повної загальної середньої освіти, а лише ті, хто вибрали той чи той навчальний предмет для вступу. Для вивчення стану освіти використовують спеціальні моніторингові дослідження, а також дані загальнодержавних підсумкових оцінювань. Український центр оцінювання якості освіти наразі проводить національне дослідження якості освіти – загальнодержавний моніторинг якості початкової освіти «Стан сформованості читацької та математичної компетентностей випускників початкової школи», а також міжнародне дослідження якості освіти – PISA. Цьогоріч Український центр оцінювання якості освіти успішно провів основний етап другого циклу моніторингу початкової освіти (ми плануємо підготувати відповідний звіт за результатами цього дослідження у 2022 році), а також пілотний етап PISA-2022, результати якого будуть оприлюднені наприкінці 2023 року. Із результатами попередніх циклів досліджень можна ознайомитися за посиланнями: PISA, ЗЗЯМО.

Пороговий бал з математики 2021 року адекватний і дає змогу відсікти найменш підготовлених вступників, які не будуть у змозі навчатися в закладах вищої освіти, де математика є визначальною.

Пороговий бал ЗНО з математики у 2021 році дійсно на один бал вищий, ніж минулорічний, утім значно змінилася сертифікаційна робота і збільшилася максимальна кількість тестових балів, яку можна було отримати, виконавши правильно усі завдання тесту (у 2020 році – 62 бали, у 2021 році – 67 балів). Експерти свідчать, що завдання сертифікаційної роботи є посильними для здобувачів повної загальної середньої освіти, окрім цього, в зошитах із тестовими завданнями було розміщено довідкові матеріали (зокрема, формули), на які під час виконання завдань могли спиратися учасники.

Не можна стверджувати, що результати з математики цьогорічних учасників ЗНО значно погіршилися у порівнянні з минулорічними, беручи до уваги відсотки тих, хто не склав.

Так, у 2021 році значно зросла кількість осіб, які брали участь у тестуванні з математики. Для порівняння: минулого року на ЗНО з математики зареєструвалися 186 072 особи, а цьогоріч ‒ 291 789 осіб, з них потребували результату 100-200 не всі учасники, а 291 035 осіб. Загальна кількість зареєстрованих для проходження ЗНО в 2020 році 379 299, а у 2021 – 392 512 відповідно. Така ситуація зумовлена рішенням про обов’язкове проходження ДПА з математики для здобувачів повної загальної середньої освіти. Відтак Український центр оцінювання якості освіти розробив окрему сертифікаційну роботу «Математика (завдання рівня стандарту)» для осіб, які не планували використовувати результат з математики для вступу, але були зацікавлені в результаті ДПА з цього предмета. Утім очевидно, що значна частка випускників вибрала тестування з математики, попри відсутність намірів використовувати результат для вступу.

Нагадаємо, що у квітні через поширення COVID-19 здобувачів повної загальної середньої освіти звільнили від ДПА, це зумовило неявку певної частки здобувачів освіти для проходження тестування з математики. Загалом цьогоріч потребували результату ЗНО з математики для вступу і з’явилися на тестування 244 410 осіб, минулого року для проходження іспитування з математики з’явилася 152 081 особа. Зауважимо також, що учасники, які не позначили потребу в результаті за шкалою 100-200 (результат для вступу), його не отримують.

Не можна не зазначити, що понад 77 тис. осіб були зареєстровані для участі в тестуванні «Математика (завдання рівня стандарту)», у разі проходження цього тестування можна було отримати лише бал ДПА за шкалою 1-12. Аналіз результатів цього оцінювання не є показовим, адже прийшли на пункти проведення тестування менше 12% зареєстрованих.

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів