УЦОЯО: Новий закон про ДПА-2021 не скасовує ЗНО для вступників до закладів вищої освіти « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
УЦОЯО: Новий закон про ДПА-2021 не скасовує ЗНО для вступників до закладів вищої освіти
15-04-2021

Новий закон про ДПА-2021: що змінилося для випускників

13 квітня 2021 року відбулося позачерговое засідання Верховної Ради України, де було підтримано законопроєкт, який скасовує обов’язковість проходження державної підсумкової атестації (ДПА) для здобувачів повної загальної середньої освіти у 2021 році.

Цей документ аналогічний минулорічному. Він дозволяє випускникові школи, студентові коледжу, професійно-технічного, професійного закладу освіти самостійно визначитися із тим, чи проходити ДПА у формі ЗНО цьогоріч. Ті особи, які вирішили проходити ЗНО, зможуть також самостійно вирішити, чи отримувати оцінку за ДПА у формі ЗНО у свідоцтво про повну загальну середню освіту. Зауважте: новий закон не скасовує ЗНО для вступників до закладів вищої освіти.

З’ясуймо, що саме змінилося для випускників на прикладі декількох ситуацій.

1) Випускниця школи п. Марія планує вступати до закладу вищої освіти, переконана в тому, що отримає високі результати на ЗНО. Тому проходитиме всі тести ЗНО, на які зареєструвалася, а також звернеться до закладу освіти із проханням виставити її оцінки за ДПА у формі ЗНО в додаток до свідоцтва про повну загальну середню освіту.

2) Студент коледжу п. Петро також планує вступати до закладу вищої освіти, але не хоче, щоб його результати ДПА у формі ЗНО були виставлені у свідоцтво про повну загальну середню освіту. Він візьме участь у ЗНО, але не проситиме виставляти його результати ДПА у формі ЗНО у свідоцтво про повну загальну середню освіту. У такому разі в документі про освіту п. Петра буде запис про те, що він звільнений від проходження ДПА у формі ЗНО.

3) Випускниця ліцею п. Ганна цьогоріч не планує вступати до закладу вищої освіти, тому зареєструвалася тільки для проходження ДПА у формі ЗНО. Вона не проти мати запис “звільнена від складання ДПА” у свідоцтві про повну загальну середню освіту. З огляду на ухвалення Закону, дівчина не прийде складати тестування, у її свідоцтві про повну загальну середню освіту, як і в документі п. Петра, буде зазначено, що вона звільнена від проходження ДПА у формі ЗНО.

4) Випускник гімназії п. Павло планує вступати до закордонного закладу вищої освіти, у якому вступників просять надати і результати ЗНО, і свідоцтво про повну загальну середню освіту із результатами ДПА. Тож він складатиме всі тестування ЗНО й ініціюватиме внесення результатів ДПА у формі ЗНО у свій документ про освіту.

Зазначимо, що Міністерство освіти і науки України поінформує заклади освіти щодо імплементації положень Закону.

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів