Всесвітня мережа – World Wide Web (скорочено: WWW) – всемережжя, веб або тенета) – найбільше всесвітнє багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: десятки мільйонів пов’язаних між собою документів, що розташовані на комп'ютерах, розміщених на всій земній кулі.
Мережа – це не те саме, що й Інтернет. Мережа є лише одним із численних застосувань Інтернету та використовує останній як середовище передачі даних.
Також Інтернет вважається найпопулярнішою і найцікавішою службою мережі, яка дозволяє отримувати доступ до інформації незалежно від місця її розташування.
Тім Бернерз-Лі запропонував архітектуру, яка стала відома під назвою Всесвітнє мережа. У 1989 році, працюючи в CERN над внутрішньою системою обміну документів ENQUIRE, Бернерс-Лі запропонував глобальний гіпертекстовий проект, нині відомий як Всесвітня павутина. Аналогічна пропозиція незалежно від Тіма Бернерса-Лі була висунута у тому ж році іншим працівником CERN Робертом Кайо.
У 1990 році це привело до спільної пропозиції цієї технології. Проект було затверджено і реалізовано. Проект мав на увазі публікацію гіпертекстових документів, зв’язаних між собою гіперпосиланнями, що полегшило б пошук і консолідацію інформації для вчених CERN.
З 1991 по 1993 рік Тім Бернерс-Лі продовжував роботу над Всесвітньою павутиною. Він збирав відгуки від користувачів і координував роботу Павутини. Тоді він разом з помічниками вперше запропонував для широкого обговорення свої перші специфікації: ідентифікатори URI, протокол HTTP і мову HTML, технології, без яких уже неможливо уявити сучасний Інтернет.
Все ж, офіційно роком народження Всесвітньої павутини вважається 1989 рік.
Перший у світі веб-сайт був розміщений Бернерсом-Ліи 6 серпня 1991 року на першому веб-сервері, що був доступний за адресою http://info.cern.ch.
Ресурс визначав поняття «Всесвітньої павутини», містив інструкції із встановлення веб-сервера, використання браузера тощо. Цей сайт також був першим у світі інтернет-каталогом, тому що згодом Тім Бернерс-Лі розмістив і підтримував там список посилань на інші сайти.