Відкриття дитячої школи мікроелектроніки «Lampa Kids» відбулося 6 березня. Працюватиме вона в корпусі №12 КПІ ім. Ігоря Сікорського, де розташовано факультет електроніки.
В урочистій церемонії офіційного відкриття школи взяли участь заступник Київського міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів, президент Малої академії наук України академік НАН України Станіслав Довгий, перший проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського академік НАН України Юрій Якименко, директор Київської МАН Ірина Поліщук, ініціатори створення «Lampa Kids» і, звісно, школярі-члени Малої академії наук.
«Проблема залучення молоді до технічної творчості, до високих технологій є для України дуже актуальною, – наголосив, відкриваючи церемонію, Юрій Якименко. – Адже сьогоднішні діти завтра мають стати творцями науково-технічного прогресу. І де ж, як не в КПІ, який є лідером технічної освіти України, впроваджувати нові форми роботи з ними?» .
Увага до проекту «Lampa Kids» з боку київської влади є невипадковою, адже його реалізовано в рамках Громадського бюджету м. Києва, і на створення Дитячої школи мікроелектроніки з міського бюджету було виділено 1 млн. 999 тисяч грн. «Коли три роки тому ми вперше порушили тему запровадження Громадського бюджету в місті Києві, в нас було дуже багато критиків, – сказав Володимир Прокопів. – І ви не уявляєте, наскільки мені приємно бути на відкритті вже реалізованого проекту «Lampa Kids». Якщо ми кажемо, що на загальнонаціональному рівні галузь ІТ має стати пріоритетною для країни, ми мусимо розуміти, що розвиток галузі неможливий без людей, які в ній будуть працювати, і без гарного технічного оснащення, на якому вони будуть навчатися».
Ідея організації школи-лабораторії для дітей, які цікавляться технікою, належить доценту кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури факультету електроніки КПІ ім. Ігоря Сікорського Євгену Короткому. «Основна мета цього проекту – створити школу, в якій можна буде готувати майбутніх професійних розробників не лише програмного забезпечення, але й мікропроцесорів. Бо програмам потрібно «залізо», на якому вони будуть працювати, – розповів він учасникам церемонії відкриття. – Нам хотілося створити лабораторію з сучасним обладнанням, де навчання було б, по-перше, безкоштовним, і, по-друге, де ми могли б давати школярам не поверхневі, а дійсно глибокі знання. Зокрема, тут будуть вивчатися курси з цифрової мікроелектроніки, з проектування мікропроцесорів. Також буде унікальний курс цифрової радіотехніки, в рамках якого школярі будуть у тому числі й зв’язуватися з супутниками, передавати відео- і радіосигнали по радіоканалах і таке інше. Будуть, звісно. й типові курси».
Світовий досвід свідчить, що школярів можна успішно навчати найсучаснішим технологіям. Для цього потрібні кваліфіковані педагоги і якісні навчальні матеріали. Ані з першим, ані з другим проблем у «Lampa Kids», судячи з усього, не буде. За словами Євгена Короткого, проводити заняття з дітьми тут будуть викладачі університету, а обладнання, на якому проводитимуться заняття, є на сьогодні, можливо, найкращим в країні. В лабораторії є точні вимірювальні прилади фірми Keysight, осцилограф компанії Tektronix зі смугою пропускання до 1 ГГц та аналізатор спектра до 3 ГГц, потужні та якісні джерела живлення, плати з мікросхемами програмованої логіки Intel FPGA для створення процесорів і цифрових мікросхем, мікрокомп'ютери, набори Lego Mindstorms для вивчення робототехніки, 3D-принтери, SDR-системи ETTUS B210 для приймання та генерації практично будь-яких радіосигналів та інше. Ну і, ясна річ, потужні персональні комп'ютери. Тому в першу половину дня тут можна буде проводити лабораторні роботи зі студентами, а в другу все це обладнання переходитиме в розпорядження юних експериментаторів і винахідників та їхніх викладачів.
Отже створену КПІ імені Ігоря Сікорського спільно з Малою академією наук і за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації лабораторію, де юні кияни матимуть змогу долучитися до поглибленого вивчення основ електроніки, розробки мікропроцесорів, робототехніки, програмування мікрокомп'ютерів і 3D друку, відкрито. Поки що в ній навчатимуться школярі віком від 13 років і старші. Проте, за словами організаторів, з часом вона, можливо, прийматиме і дітей від 9 років. Працюватиме «Lampa Kids» шість днів на тиждень.
Контакт: тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122) факс:
(044) 290-41-24 м. Київ, вул. Смілянська, 4 Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net
При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання. euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів