19 років вчені спостерігали за дітьми, і визначили, які саме навички в майбутньому допоможуть їм стати успішними і легко вступити до вишів.
Ці навички не вроджені, а набуті, пише Inc.
Важко повірити, але те, що вміє дитина у віці 5 років, може вплинути на його майбутні шанси на успіх. Саме про це було написано в дослідженні, опублікованому в Американському журналі суспільної охорони здоров’я в 2015 році. І йдеться зовсім не про читання і не письмо. А про соціально-емоційні навички.
Дослідники з Університету штату Пенсільванія і Університету Дьюка опитали вихователів дитячих садків про соціальні та емоційні компетентності дітей. Вчителі зважили, наскільки добре діти ділилися, слухали інших, вирішували проблеми зі своїми однолітками і були корисні.
Потім дослідники спостерігали за цими ж дітьми, коли вони стали молодими людьми, щоб подивитися, що з ними сталося. Вони виявили, що діти з найвищими соціальними і емоційними оцінками в дитсадку були більш благополучні вцілому. Вони в два рази частіше здобували вищу освіту. У них також більше шансів влаштуватися на хорошу роботу у віці до 25 років.
Але діти, які зазнавали труднощів з взаємодією, не вміли слухати і вирішувати конфлікти, з меншою ймовірністю закінчили середню школу, не кажучи вже про інститут. У них частіше виникали проблеми з законом, і вони частіше вживали психоактивні речовини.
Маючи всі докази, що підтверджують важливість соціальних і емоційних умінь, чому ми все одно більшу частину наших ресурсів вкладаємо в навчання дітей академічним навичкам? Вони не допоможуть нашим дітям стати емоційно компетентними. Ми повинні самостійно подбати про це, не покладаючись на школу.
І не панікуйте, якщо ваша дитина вже закінчила дитсадок. Ви можете навчити цьому в будь-якому віці – головне, дати дітям можливість практикуватися в повсякденному житті.
Ключові навички: Самосвідомість: здатність розпізнавати власні емоції і вибудовувати зв’язки між своїми почуттями, думками і поведінкою.
Управління собою: здатність конструктивно керувати своїми емоціями, думками і поведінкою, самоконтроль.
Соціальна обізнаність: здатність ставити себе на місце іншого і демонструвати емпатію.
Навички спілкування: здатність створювати і підтримувати здорові відносини.
Відповідальність в прийнятті рішень: здатність приймати правильні рішення щодо власної поведінки і взаємодії з іншими.