16 жовтня у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» стартував VІІ Всеукраїнський фестиваль інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2018».(Трансляція церемонії відкриття VІІ Фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2018»)Мета фестивалю – створення можливостей для школярів, студентів, науковців і підприємців узяти участь у дослідницьких програмах і проектно-конструкторських проектах задля їх подальшої комерціалізації, заснування стартапів і виведення інноваційних продуктів на національний та міжнародні ринки.
Фестиваль проводиться вже всьоме й став однією з дуже важливих щорічних подій у сфері інноватики України. Тому на його відкриття завжди приходять шановні й цікаві гості. Цього року таким спеціальним гостем став лауреат Нобелівської премії в галузі медицини і фізіології 2001 року сер Пол Нерс. І, звичайно, вітали учасників представники компаній-спонсорів і партнерів.
У тих, хто бере участь у фестивалі вперше, та у його гостей завжди виникає запитання, чому в його логотипі є капелюх. Відповідь на це проста: це не просто капелюх, а капелюх всесвітньовідомого авіаконструктора Ігоря Сікорського – колишнього студента КПІ, іменем якого названо фестиваль. Цей капелюх був, за переказами, його талісманом, тому організатори Фестивалю впевнені, що він принесе удачу й нинішнім його послідовникам.
У рамках фестивалю проводяться Всеукраїнський конкурс стартапів «Sikorsky Challenge 2018» і конкурс науково-технічної творчості школярів «POLYTECO Україна 2018-2019» (Національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів «Intel ISEF»). Активну участь також беруть юні дослідники Малої академії наук України,. Загалом учасники конкурсів представили на фестиваль понад 200 розробок з різноманітної тематики.
Ще перед урочистою церемонією офіційного відкриття фестивалю його учасники та гості мали можливість ознайомитися з виставкою наукових проектів учасників конкурсу «POLYTECO Україна 2018-2019», що відкрилася у головному залі Державного політехнічного музею. Водночас, у холі Центру культури та мистецтв КПІ ім. Ігоря Сікорського працювала виставка-презентація «Майбутнє України», на якій було представлено кращі інноваційні розробки членів Малої академії наук.
Утім, Фестиваль – це не лише конкурси найцікавіших винаходів та новітніх гаджетів, але й, не в останню чергу, нетворкінг. Отож на нього приходять, щоб поспілкуватися з цікавими людьми, познайомитися з інвесторами та бізнес-ангелами, а на кава-брейках зав'язати корисні знайомства з колегами, науковцями та журналістами.
Прийом проектів на Всеукраїнський конкурс стартапів «Sikorsky Challenge 2018», який дав назву всьому фестивалю, розпочався наприкінці квітня. Після попереднього відбору і тренінгів у фінал вийшло 60 проектів. Їх оцінюватиме авторитетне міжнародне журі. Автори та авторські колективи проектів-переможців отримають можливість реалізувати свої розробки у середовищі Наукового парку «Київська політехніка» за підтримки грантових та венчурних фондів. До речі, статистика свідчить, що з року в рік кількість проектів, підтриманих інвесторами або тих, які були відзначені членами Міжнародного експертного журі, зростає: в 2012 році переможцями Конкурсу стартапів стали 4 проекти, автори яких підписали відповідні меморандуми з потенційними інвесторами та партнерами, в 2013 – таких проектів було вже 5, у 2014 – 14, в 2015р. – 29, в 2016 – 34, а в 2017 – 45!
До фіналу конкурсу «POLYTECO Україна 2018-2019» (Національний етап Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF) вийшло майже 160 проектів у шести категоріях: «Математика», «Фізика та астрономія», «Інженерія», «Енергетика», «Хімія» та «ІТ». Географія учасників дуже широка: вони приїхали з 19 областей України. Звичайно, є серед них і кияни. На фестивалі буде визначено суперфіналістів, які матимуть змогу удосконалити свої розробки з науковцями в лабораторіях КПІ ім. Ігоря Сікорського та інститутів НАН України. Серед членів наукового журі конкурсу – провідні вчені та освітяни з наукових і науково-освітніх установ України. При визначенні переможців члени журі оцінюватимуть не лише науковий рівень проектів, але й презентаційні та комунікаційні навички конкурсантів, їхнє вміння мислити логічно, володіння англійською мовою, завершеність проектів, адже найкращі з суперфіналістів у травні 2019 року представлятимуть Україну представлятимуть Україну на Всесвітньому фіналі конкурсу «Intel ISEF» у м. Фінікс (США, штат Арізона), у червні 2019 року – на конкурсі «Genius Olimpiad» у м. Освего, (США, штат Нью-Йорк) та інших.
Переможців конкурсів буде оголошено в Центрі культури і мистецтв КПІ ім. Ігоря Сікорського під час урочистого закриття Фестивалю 19 жовтня об 11-00.Додатково:КПІ ІМ. ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО: Імена переможців першого Всеукраїнського фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine‘2018»КПІ ім. Ігоря Сікорського та НМУ ім. О.О.Богомольця створюють Міжуніверситетський навчально-науковий центр