За останні 10 років збільшився майже вдвічі обсяг держзамовлення на технічні спеціальності.
Цільовою аудиторією цього замовлення є випускники старшої школи.
Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання виїзного розширеного Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти за участі ректорів технічних університетів України, що відбулося 6 червня 2018 року, на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
У абсолютних цифрах замовлення на технічні спеціальності падає, але якщо подивитися у розрізі демографії, обсяг держзамовлення на технічні спеціальності по відношенню до випуску учнів старшої школи зріс майже вдвічі за останні 10 років – з 8,5% у 2007 році до 16,3% у 2018 році», – пояснила міністр.
За її словами найкращою ілюстрацією стану справ у технічній освіті є прийом випускників шкіл.
Також було вказано, що порівняно з 2007 роком кількість випускників шкіл скоротилася більш ніж вдвічі – із 467 тисяч до 203 тисяч.
Сьогодні ринок праці, за низкою технічних спеціальностей, має значну потребу у кадрах. Більш того, на технічних спеціальностях бакалаврів навчається більше ніж магістрів. І причиною цього є дві важливі тенденції – від’їзд молоді, що навчається на технічних спеціальностях, за кордон та затребуваність таких кадрів навіть на рівні бакалавра.
Міністр вважає рецептом від масового відтоку кадрів за кордон збільшення фінансування з боку держави задля технічного оснащення вишів, проведення досліджень та інше.