На початку лютого 2018 року Профспілка вчителів середніх шкіл Франції SNES-FSU, одна з членських організацій Європейського комітету профспілок освіти у Франції, і всі інші організації, які входять до нього, вийшли на страйк.
За інформацією SNES-FSU, французький уряд пропонує проведення реформи, не приділивши достатньо часу її серйозній оцінці і глибокому і всебічному обговоренню.
Запропонована реформа загрожує посиленням нерівності серед середніх шкіл старшого рівня й старшокласників, особливо для учнів з низьким рівнем економічного і соціального життя.
Реформа також має величезні наслідки для викладацьких кадрів, зокрема, зниження числа відкритих вакансій на 20% і скорочення 2,6 тисяч вчительських посад в період, коли очікується поповнення класів ще на 26 тисяч учнів.
Національний секретар SNES-FSU Оділь Корделье заявляє: «Сьогодні працівники освіти повинні мобілізуватися і сказати« ні» реалізації цієї пропозиції у Франції».
Фактично, профспілка освіти вимагає: захистити бакалаврат, який базується, головним чином, на проведенні підсумкових, загальнонаціональних, анонімних іспитів, шляхом перегляду природи цих тестів, їх тривалості і коефіцієнтів в кожній їх серії з метою підвищити цінність іспитів;
захистити заклади середньої школи старшого рівня;
видозмінити бакалаврат і систему середньої школи старшого рівня на благо учнів;
поліпшити умови праці працівників освіти.
Європейський директор ЄКПО Сьюзан Флокен підтвердила, що «ЄКПО переконаний: надання безкоштовної якісної освіти, яка фінансується державою, є одним з головних обов'язків кожного уряду». Вона висловила солідарність з французькими колегами, та побажала їм успіху в проведенні страйку.