Звіт роботи Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського за 2016\2017 н.р. « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Звіт роботи Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського за 2016\2017 н.р.
5-09-2017

31.08.2017 року пройшли збори працівників ТНУ імені В. І. Вернадського, на яких в. о. ректора Казарін В. П. виголосив звіт роботи Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського за 2016\2017 н.р.
ДОПОВІДЬ

Шановні друзі!
Щиро вітаю Вас з початком навчального року. Давайте разом підведемо підсумки минулого року та окреслимо завдання року наступного.

І
Контингент
.

Як видно з наданої до МОН Зведеної відомості щодо контингенту ТНУ станом на 16.01.2017 року, кількість студентів університету (після приєднання Академії муніципального управління) становила 2 058 осіб. Протягом 2 семестру 2016-2017 навчального року в університет додатково перевелося з Криму 19 осіб. Структурним підрозділом ТНУ є Київський коледж міського господарства, в якому навчалося на той період 615 студентів.

Таким чином, загальна чисельність осіб, що навчалися в ТНУ імені В. І. Вернадського на кінець 2016-2017 навчального року, становила 2 692 студента.

Кількість викладачів і співробітників в ТНУ (разом з Коледжем) в зазначений період становила 442 особи. Таким чином, загальна чисельність колективу Таврійського університету налічувала 3 134 людини.

Кількість випускників університету та коледжу в 2017 році склала 832 особи. З числа студентів з окупованих територій (Крим і Донбас) у 2017 році університет випустив 50 дипломованих фахівців. Крім цього, було поновлено 28 дипломів українського зразка (включаючи іноземців). Кількість іноземних учнів на той період в університеті становила 51 особу.

Дуже успішною для колективу Таврійського університету була вступна кампанія 2017 року. До приймальної комісії було подано більше 5 500 заяв від абітурієнтів і студентів, що бажають вступити на навчання в ТНУ. Обсяг держзамовлення склав 824 місця.

Станом на 29.08.2017 року в Таврійський університет на навчання зараховано 1 046 студентів, але робота Приймальної комісії триває до кінця вересня.

Станом на 29.08.2017 року загальна кількість студентів університету становить 2 128 осіб (бакалаври – 1 533, магістри – 595). В Коледжі зараз навчається 614 студентів. Іноземних учнів на цей час зараховано вже 19 осіб. Таким чином, загальна чисельність осіб, що зараз зараховані на навчання в ТНУ, - становить 2 761 студент. Це більш, чім було у нас студентів на кінець минулого навчального року, і ця цифра у найближчий час виросте ще на 100-120 осіб.

Кількість викладачів і співробітників в ТНУ (разом з Коледжем) відповідно до діючого штатного розкладу залишається незмінною - 435,65 ставок. Таким чином, загальна чисельність колективу Таврійського університету зросла до 3 197 осіб.

В університеті працює 26 докторів наук, 87 кандидатів наук, 14 осіб мають почесні звання.

Навчально-науковий центр міжнародної освіти підготував пакет документів на реєстрацію ТНУ в Головному управлінні Міграційної служби України в м. Києві, уклав договори про медичне страхування іноземців, які прибувають на навчання до університету з компанією «ПРО100 страхування». Також центр уклав 13 договорів про співпрацю з фірмами, що мають ліцензії на набір іноземних абітурієнтів та зареєстровані в Українському державному центрі міжнародної освіти.

ІІ
Гуртожитки.


Збільшення чисельності студентів радує нас, але одночасно ставить перед університетом нові проблеми, які треба вирішувати. У 3-х гуртожитках університету та Коледжу є 498 місць. Зрозуміло, що це не покриває наших потреб. Тому ми розміщували частину наших студентів в гуртожитках дружніх нам вузів і технікумів. З цього року ми приступили до відновлення діючого раніше гуртожитку в корпусі на Рибальському острові, що має дати нам близько 100 додаткових місць. Опрацьовується питання отримання додаткових гуртожитків, планується будівництво нових і розширення діючих.

ІІІ
Про заробітною плату
.


Як вже було сказано, ми працюємо по штатному розпису станом на 01.04.2017 р. Усього в ТНУ ставок 339,65, з яких науково-педагогічний персонал – 151,4 ставки. Фонд оплати праці (ФОП) - 1 993 836 гривень.

З загального фонду фінансується 155,4 ставки, ФОП – 945 400 грн. З спеціального фонду – 184,25 ставки, ФОП – 1 048 436 грн. (53 %).

У коледжі ФОП складає 489 475 грн. на місяць (в тому числі загальний – 408 000 грн., спеціальний – 81 475 грн.).

У цьому році виплачена матеріальна допомога до відпустки по загальному фонду, до кінця року буде виплачена допомога по спецфонду.

ІV
Про стипендії.


Звичайну стипендію отримують 171 студент, підвищену - 68. Стипендіальний фонд – 298 400 грн. Соціальну стипендію отримують 65 студентів, стипендіальний фонд - 76 000 грн.

Коледж – стипендії отримують 45 % учнів. Стипендіальний фонд складає 164 466 грн.

V
Штрафи та пеня.


За підсумками перевірок Державної фіскальної служби по 31.12.2016 р. було нараховано штрафні санкції та пеня в розмирі 327 322 грн. 08 коп. Сплачено єдиний соціальний внесок за Центр поліграфії, який не був сплачений в 2015 році, в сумі 22 400 грн. Державна фіскальна служба ще не закінчила остаточно перевірку.

Для підключення корпусу на Рибальському острові необхідно сплатити заборгованість за електроенергію, яка була накопичена АМУ до 31.03.2015 року в розмірі 139 800 грн.

Для запуску системи опалення корпусу на вул. Кирилівської потрібно зробити ремонт труб теплопостачання в розмірі 300 000 грн. Цей список, нажаль, буде продовжений.


Навчальний процес.


Університетом успішно проведено роботу з переліцензування окремих спеціальностей .
ДАКом видано дублікати акредитаційних сертифікатів зі спеціальностей, за якими здійснюється підготовка фахівців.

Університетом в цілому та окремо кожним інститутом проводиться активна робота щодо укладення договорів на проходження практики студентами університету з різними установами та організаціями.

VІІ
Міжнародна діяльність.


Міжнародний відділ ТНУ в період з жовтня 2016 по цей час працює над налагодженням і відновленням зв’язків з університетами світу. Відновлюються партнерські зв'язки з університетами Європи з метою отримання випускниками можливості навчання за програмами подвійного освіти і отримання дипломів як українського, так і документів європейського зразку.

Таврійським національним університетом ім. В. І. Вернадського було підписано угоду про наукову співпрацю з Відкритою Академією Бізнес-менеджмента, Швейцарія (ABMS Ukraine) по спільні роботи двох університетів з впровадження програми подвійних дипломів, проведення наукових досліджень, обміну викладачами та студентами, а також освітніми програмами. Досягнута домовленість про надання ТНУ імені В. І. Вернадського швейцарської платформи дистанційного навчання.

Були розроблені та подані 2 програми співпраці з Британською Радою в рамках допомоги реформування системи вищої освіти в Україні:
Програма проходить за підтримки Інституту вищої освіти України (NAESU).
- Leadership Foundation for Higher Education (UK) та Міністерства освіти і науки України. Проект ТНУ пройшов конкурсний відбір, наша команда брала участь в модулях програм «Future Leaders» та «Team Leadership»;
- «Англійська мова для викладачів та лекторів»;
- Отримано грант на поїздку до Великобританії для налагодження партнерських відносин з британськими університетами в галузі інтернаціоналізації вищої освіти в розмірі 198 000 грн.
- Налагоджені зв`язки з Гьоте-інститутом та Австрійською бібліотекою при бібліотеці ім. В. І. Вернадського в рамках зимової мовної студентської практики.

Окрім цього, в рамках співпраці с Британською Радою університет приєднався до програми підвищення кваліфікації викладачів іноземної мови (англійська, турецька). В університеті були відкриті курси з носіями мови для підвищення рівня володіння англійською мовою для студентів та викладачів університету. Реалізується програма з вивчення турецької мови для подальшого навчання випускників ТНУ в Турції. В вересні цього року 5 осіб направляються на навчання в аспірантурі до Турції.

Було організовано низку зустрічей з представниками Британської Ради, з видавництвом Пірсон, яка презентувала цілий ряд різноманітних навчальних програм для студентів. Відбулася презентація книжок чеських письменників і журналістів в рамках «Книжкового Арсеналу» - «Чеський клуб».

ТНУ імені В. І. Вернадського брав участь в розробці програм Erazmus+ (завершення програми Євросоюзу про освіту Третього віку, соціальне підприємництво та ін.), брав участь в контактних семінарах, які проводяться національним офісом Erasmus + та організаціями Євросоюзу. Отримано комп’ютерної техніки на 806 000 грн.
Університет був зареєстрований в базі даних освітніх програм Європейського Союзу та отримав валідацію нового університетського PIC номера, що надало можливість підготувати та оформити пакет документів необхідний для подальшої участі університету в програмах KA2 Erazmus.
Завідувачка кафедри історії гуманітарного інституту Н. Заліток успішно пройшла стажування в університеті м. Осло.

Нині реалізується грант турецького міжнародного фонду ТІКА на 1 716 000 грн. з реконструкції та модернізації відділення східної філології Інституту філології та журналістики. Це перший грант, ми очікуємо на другий гран наприкінці цього року.
При співробітництві із Центром вивчення демократії та німецько-польсько-українською спільнотою в Україні були проведені курси із підвищення кваліфікації розвитку інформаційно-комунікативної компетентності, які успішно пройшли більше 20 науково-педагогічних працівників вишу та отримали відповідні сертифікати.
Великі програми заплановані у співпраці з університетами Туреччини, Китаю, Польщі. Платформою для реалізації більшості з них повинен стати Науковий парк імені В. І. Вернадського, документи на створення якого університет на наступному тижні передає до органу державної реєстрації.

VІІІ
Наукова та видавнича діяльність.


У Таврійському університеті ведеться активна наукова і видавнича робота. У минулому навчальному році захищені дві кандидатські дисертації по тюркології, робота над якими була розпочата в Криму до подій 2014 року. Здобувачі переїхали до Києва разом з університетом і успішно завершили в столиці України свої дослідницькі проекти.

В даний час вже відновлена аспірантура і докторантура за спеціальностями 035 - Філологія, 051 - Економіка, 081 - Право. В даний час оголошено прийом до аспірантури та докторантури за цими спеціальностями.
На стадії затвердження аспірантура зі спеціальності 281 - Публічне управління та адміністрування.
В стадії формування спеціалізовані вчений ради за всіма чотирма напрямками.

Завершено процес відновлення видання «Вчених записок Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського» за наступними серіями: «Філологія. Соціальні комунікації», «Історичні науки», «Юридичні науки», «Географія», «Економіка і управління», «Філософія. Культурологія. Політологія. Соціологія», «Кримськотатарська філологія: мова та література. Тюркологія та сходознавство». На всі перераховані видання отримано дублікати сертифікатів.

Триває видання збірників наукових праць, які не один рік випускала Академія муніципального управління.
Відновлено практику видання збірників матеріалів і тез Міжнародних конференцій та круглих столів, організованих Таврійським університетом. Перші збірники вже на руках у авторів.

Зарубіжні університети, з якими ми пов'язані договорами про співпрацю, охоче приймають до публікації в своїх виданнях роботи наших вчених. Такі публікації відбулися в збірниках країн Балтії, Польщі, Канади.
Опрацьовується питання перетворення одної із збірок наших європейських колег в спільне видання зі збереженням міжнародного індексу цитування.

ІХ
Ремонтно-будівельні роботи
.


За минулий рік в університеті проведений великий обсяг ремонтно-будівельних робіт.

Це косметичний ремонт аудиторій, коридорів та інших приміщень головного корпусу Таврійського університету, відновлення душових в підвальному поверсі, відновлення периметра огорожі навколо стадіону та внутрішнього двору, поточний ремонт даху будівлі за спонсорської підтримки Водафону вартістю 26 000 грн. Готуються до відновлення експлуатації турнікети біля входу в навчальний корпус.

Окремо слід згадати велику програму заміни ламп розжарювання на енергозберігаючі світильники. Повністю ця заміна зроблена в Актовій залі, в 3-х холах і частині коридорів. У цьому навчальному році програма буде завершена.

Особливо відзначимо велику роботу служб АГЧ по поверненню університету учбових меблів, які були вивезені колись з корпусу на вулиці Дегтярівській. Ця операція на довгий час зняла з порядку денного питання про придбання меблів в навчальні корпуси нашого вищу.
З інших подій цього ряду відзначимо створення Коледжем нової лабораторії системотехніки в 408 і 409 аудиторіях, а також постійне поповнення бібліотечних фондів університету.

У корпусі на Кирилівській була проведена повна промивка всіх батарей, здійснено поточний ремонт даху. Не тільки відновлено відсутнє тривалий час електропостачання, але змонтована друга (резервна) лінія кабелю, що гарантує подачу світла. Завершено підготовку заміни 50 метрів теплотраси, зруйнованої ще 3 роки тому. Весь цей час корпус був без опалення.

У корпусі на Рибальському острові наступного тижня має відбутися погашення боргу з електрики, що дозволить майже через 3 роки відновити там навчальний процес, а також відновити діяльність гуртожитку, здійснити заміну ділянок труб водопостачання і тепла.

У будівлі на вулиці Попова здійснено ремонт 125 кв. метрів даху при спонсорському сприянні Водафону. Зроблені заміни ділянок труби, завершується косметичний ремонт кімнат. Для цього гуртожитку розроблений проект створення мансардного поверху, що дозволить збільшити кількість місць для студентів.

У будівлі на вулиці Галицькій відбувся ремонт двох душових, перегородок, заміна ділянок труб.
Відновлюється автогосподарство університету. Знову вводиться в експлуатацію наш вантажний мікроавтобус «Соболь».

Всі ці питання вирішувалися б набагато швидше, якби ми мали власні кошти в потрібному обсязі.

Х
Фінал.


Доля університету в руках колективу викладачів, співробітників і студентів ТНУ. Наш університет має славну історію, яка відзначить наступного року своє 100-річчя. Це історія від революції 1917 року і нашого творця Володимира Івановича Вернадського до Революції гідності 2014 року і наших студентів Геннадія Афанасьєва та Олександра Кольченка, заарештованих за боротьбу з окупантами і засуджених до тривалих термінів ув’язнення.

Вже завтра ми повинні почати готуватися до нової вступної кампанії 2018 року. Вже завтра ми повинні знову зміцнювати і нарощувати свої міжнародні зв'язки, тому що в умовах фінансової кризи тільки вони допоможуть нам подолати вічне бюджетне недофінансування. Тільки міжнародна освітня кооперація і міжвузівська солідарність дозволять нашим студентам отримувати подвійні дипломи, брати участь в обмінних програмах, дасть нам можливість оновити лабораторну базу та створити дослідницькі центри найвищого рівня.

Все це сьогодні можливо. Треба повірити в себе та братися до роботи. З таким колективом, як наш, ми доб'ємося успіху.

За інформацією:
www.facebook.com/tnu.edu.ua

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів