Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти погодило новий стандарт вищої освіти для спеціальності «Кібербезпека».
У ньому виписано, чому мають навчатися та що в результаті вміти випускники за цією спеціальністю після закінчення бакалаврату.
Стандарт був розроблений підкомісією сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН та вже пройшов інші необхідні погодження.
В агенції висловили низку зауважень та пропозицій до змісту і тексту стандарту, але загалом відзначили, що його основні терміни та структура відповідають вимогам.
«Те, що НАЗЯВО погодило нам перший стандарт, є дуже важливим, адже свідчить про реальне включення агентства в роботу. На це чекала вся освітянська спільнота України. Сподіваюся, що їхня робота буде плідною та ефективною, і вже найближчим часом агентство повноцінно долучиться до процесу забезпечення якості вищої освіти», – відзначив перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.
Після погодження агентством робота з затвердження стандарту вийшла на фінішну пряму – нині вже підготовлено відповідний проект наказу. Таким чином «Кібербезпека» стане першим затвердженим стандартом бакалаврського рівня. Передбачається, що його буде введено в дію з 2017-18 навчального року.
«Нині, в умовах російської агресії, ми досить гостро відчуваємо потребу в фахівцях з кібербезпеки. Затвердження нового стандарту дозволить нам готувати спеціалістів високого рівня, готових застосовувати здобуті знання у реальних умовах та реагувати на виклики часу. Для цього також буде розроблено типову освітню програму», – підкреслив Володимир Ковтунець.
Він додав, що підготовка фахівців зі спеціальності «Кібербезпека» має відбуватися в тісній співпраці академічного середовища та компаній-роботодавців.