Де живуть найбагатші "українці": хто і де заробляє більше за всіх « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Де живуть найбагатші "українці": хто і де заробляє більше за всіх
26-04-2017

В Україні на початку цього року мінімальна зарплата зросла в два рази.



Нововведення торкнулися тільки тих, хто заробляв менше 3200 гривень.

Згідно з даними Державної служби статистики, традиційно найвищі зарплати - в столиці, а найменше заробляють в Тернопільській області. Сайт "Сегодня" з'ясував, скільки заробляють українці і чого чекати в цьому році.

Хто заробляє найбільше

Найнижча зарплата у кур'єрів і листонош. За даними Держстату, в середньому вони отримують 3369 гривень. Варто зазначити, що дохід кур'єра залежить від багатьох чинників - наявність власного автомобіля, компанії-роботодавця і міста. Наприклад, в столиці кур'єри заробляють 5-8 тисяч гривень, а в Херсоні - від 3,2 тисячі. Все ще відстають від середнього рівня зарплат медичні працівники - в середньому вони заробляють 4542 гривні, навіть бібліотекарі отримують більше - 4816 гривень.

Традиційно найбільша зарплата у працівників в сфері авіаційного транспорту – 26 121 гривня. Наприклад, бортпровідник в МАУ, згідно з інформацією на сайтах з пошуку роботи, отримує від 15 000 гривень. Правда і вимоги до таких фахівців досить високі: володіння англійською мовою, відсутність шрамів, брекетів і пірсингу, вища освіта, закордонний паспорт, вміння плавати, приваблива зовнішність. Пілоти заробляють кілька тисяч доларів. На даний момент в Україні відкрита вакансія другого пілота однієї з авіакомпаній. Вимога – знання англійської, вища освіта, транспортна та комерційна ліцензії, допуски до польотів та радіозв'язку англійською, досвід роботи пілотом (від 500 годин загального нальоту).

Середні зарплати більше 10 000 гривень отримують айтішники, фінансисти і страховики.

До слова, за підсумками лютого середня заробітна плата в Україні досягла 6109 гривень. Традиційно найбагатше живуть кияни - в столиці середня зарплата - 9563 гривні. А зарплати менше 5 000 гривень - в Тернопільській, Чернігівській та Чернівецькій областях.

Середні зарплати по регіонах країни:

Київ – 9563 гривні
Київська область – 6263 гривні
Донецька область – 6644 гривень
Дніпропетровська область – 5995 гривень
Запорізька область – 5893 гривні
Миколаївська область – 5809 гривень
Одеська область – 5682 гривні
Полтавська область – 5648 гривень
Львівська область – 5421 гривня
Луганська область – 5405 гривень
Харківська область – 5384 гривні
Закарпатська область – 5306 гривень
Рівненська область – 5246 гривень
Івано-Франківська область – 5256 гривні
Вінницька область – 5162 гривні
Сумська область – 5101 гривня
Черкаська область – 5086 гривень
Волинська область – 5073 гривні
Хмельницька область – 5040 гривень
Херсонська область – 4986 гривень
Кіровоградська область – 4961 гривня
Житомирська область – 4929 гривень
Чернігівська область – 4807 гривень
Чернівецька область – 4755 гривень
Тернопільська область – 4716 гривень


Старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб зазначає: статистика враховує тільки офіційний дохід українців, в той час як за інформацією податківців, 60% роботодавців частину зарплат виплачує "в конвертах".

"Безумовно, статистика по середній номінальній та реальній зарплаті враховує виключно "білі" доходи. І з урахуванням зарплат "в конвертах" доходи українців вище, ніж повідомляє офіційна статистика. Однак "сірі" доходи розподіляються серед працівників дуже нерівномірно, тому оцінити рівень доходів з їх урахуванням практично неможливо", - пояснює аналітик.

"Безумовно, статистика по середній номінальній та реальній зарплаті враховує виключно "білі" доходи. І з урахуванням зарплат "в конвертах" доходи українців вище, ніж повідомляє офіційна статистика. Однак "сірі" доходи розподіляються серед працівників дуже нерівномірно, тому оцінити рівень доходів з їх урахуванням практично неможливо", - пояснює аналітик.

Що сталося в 2017 і що ще зміниться

Підвищення мінімальної зарплати не торкнулося тих, чиї офіційні доходи і без того були вище 3200 гривень. "В цілому негативним фактором для них може стати тільки можливе посилення інфляційного тиску. Можна відзначити, що такий крок виглядає досить спірним в поточних економічних умовах" ", - прокоментував підвищення мінімалки експерт Антон Козюра.
Велика кількість роботодавців відзначили, що в першому кварталі 2017-го змушені були скорочувати персонал, правда, торкнулися "чистки", на думку компаній, тільки "неефективних кадрів". Як зазначає кадровий портал hh.ua, в середньому по Україні на початку року на одну вакансію претендували три людини.

Найбільша конкуренція в сфері видобутку сировини - на одну вакансію 12-13 претендентів. Традиційно важко знайти роботу українцям без досвіду роботи. "Найвищі показники конкуренції спостерігаються в Київській, Сумській, Запорізькій та Чернігівській областях. У середньому 4-5 фахівців на вакансію. Найнижча конкуренція, як і раніше, в західних регіонах країни: Львівській, Закарпатській, Тернопільській, Волинській областях", - відзначають експерти.

Половина опитаних роботодавців підняли зарплати своїм співробітникам на 5-10%, третина – на 15-20%. Більше, ніж на третину, підняв зарплати кожен десятий роботодавець.

Тільки 1% респондентів відзначили, що планують скорочення виплат в своїх компаніях. У той же час 75% українців не відчули на собі підвищення якості життя. Кожен п'ятий роботодавець підкреслив, що в компанії відбулися зміни в процесі підбору персоналу. Так, вони стали активніше залучати до роботи молодих фахівців або студентів, які готові працювати з невеликими зарплатами.

В цьому році перспективу розвитку мають сфери гостинності, особливо в столиці, Одесі та Львові, впевнена hr-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна. Також серед перспективних професій кухарі та офіціанти.

"IT буде рости, але не так швидко, особливо якщо будуть продовжуватися обшуки в компаніях. Якщо будуть преференції, то швидкість розвитку вакансій в сфері IT збільшитися. Дуже б хотілося (хоча, швидше за все цього не буде), щоб наші великі компанії, які через несприятливу кон'єктуру змушені були скорочувати персонал, зуміли переорієнтуватися на інші ринки", – розповідає Тетяна Пашкіна.

"IT буде рости, але не так швидко, особливо якщо будуть продовжуватися обшуки в компаніях. Якщо будуть преференції, то швидкість розвитку вакансій в сфері IT збільшитися. Дуже б хотілося (хоча, швидше за все цього не буде), щоб наші великі компанії, які через несприятливу кон'єктуру змушені були скорочувати персонал, зуміли переорієнтуватися на інші ринки", – розповідає Тетяна Пашкіна.

Зарплати в приватному секторі в середньому за підсумками року можуть збільшитися на 10-30%. "Що стосується бізнесу, він додає зарплати в коридорі від 10 до 30% різним співробітникам в рік. Але це середня температура по лікарні. В принципі, при гарній "погоді", 30% - той максимум, на який підвищуються зарплати. Якщо компанії в 2016-м спрацювали добре, і у них амбітні плани на 2017-й, зарплати можуть вирости максимально. Якщо будуть якісь стримуючі фактори - 10-20% це стільки, скільки можна додати до зарплати", - зазначає HR- експерт rabota.ua.
Останнім часом українські компанії не прагнуть ставити високі офіційні зарплати, вони роблять так, щоб співробітник працював на результат. Дуже часто зарплата формується за принципом "накопич собі сам". Є номінальна частина окладу, а все інше - бонуси, відсотки, надбавки, які дозволяють примножити оклад.

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів