27 вересня Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) презентувала Огляд інвестиційної політики України станом на 2016 рік (OECD Investment Policy Reviews: Ukraine 2016). Робота над Оглядом велася більше ніж 5 років (з серпня 2011 року), спільно з Мінекономрозвитку, яке відповідає за інвестиційну політику в Україні.Огляд аналізує українське законодавство у сфері інвестицій, вплив нещодавніх реформ на покращення бізнес-клімату та можливості розвитку фінансового сектору. ОЕСР також надає рекомендації щодо подальших дій уряду у рамках покращення інвестиційної політики. За висновками Огляду, для того щоб індекс інвестиційної привабливості України зріс, необхідно реформувати судову систему, мінімізувати корупцію та утримувати стабільність економіки.
«Основою для економічного розвитку України є саме інвестиції. І такий неупереджений огляд інвестиційного клімату є найкращою рекламою для України. Огляд підтверджує успіхи, яких ми досягли в сфері полегшення умов ведення бізнесу та об’єктивно висвітлює виклики, які нам необхідно подолати», - пояснює Юлія Ковалів, перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі під час діалогу між Україною та ОЕСР.
Огляд інвестиційної політики України знаходить у вільному доступі за посиланням (англійською мовою):
http://bit.ly/2d5SNwCДовідка
ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) - міжнародна організація, що об'єднує 34 розвинені країни світу. ОЕСР здійснює пошук даних та аналіз, що допомагає урядам сформувати політику, яка буде реалізовуватися національними інституціями чи в рамках міжнародних домовленостях.
Одним з інструментів ОЕСР є проведення оглядів політик, що здійснюють держави у конкретних сферах, зокрема інвестиційній. Огляди інвестиційні політики аналізують можливості для покращення бізнес-клімату та стимулювання інвестиційної діяльності, торговельну та податкову політики, корпоративне управління і тд.
Додатково:ЮНЕСКО: Сколько ваша страна инвестирует в НИОКР?Исследование INSEAD: Глобальный индекс инноваций 2016