Гонки за вузами: що треба знати про вступну кампанію 2016 « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Гонки за вузами: що треба знати про вступну кампанію 2016
2-06-2016

Експерти радять мріяти і дивитися на коефіцієнтиВступна кампанія – 2016 на носі, і для абітурієнтів та їх батьків настала складна пора вибору ВНЗ і спеціальностей. Представники вузів і МОН зібралися в редакції "Сегодня" для круглого столу і дали абітурієнтам слушні поради. Перша з них – під час розстановки пріоритетів покластися на мрію.

"Ставити на перше місце треба ту спеціальність та навчальний заклад, куди абітурієнт хоче вступити найбільше, – каже перший заступник міністра МОН Інна Совсун. – Система пріоритетності розрахована на те, щоб абітурієнт зміг отримати краще бюджетне місце з тих, на які може розраховувати. Якщо абітурієнт не проходить за конкурсом на це місце, йому запропонують наступний за пріоритетністю варіант (їх може бути не більше 15)".

Поспіх при визначенні пріоритетності теж може зіграти із вступниками злий жарт.

"Абітурієнти можуть подати всі 15 заяв в перший же день початку вступної кампанії, а потім виявляється, що вони не знали про якийсь вуз, – пояснила заступник відповідального секретаря приймальної комісії НТУ КПІ Радміла Сеголен. – Л'ють сльози, але пізно: шанс втрачено".

Заступник голови приймальної комісії НТУ КПІ Валерій Можаровський додав, що багато хто не знає, що в Єдину державну електронну базу з питань освіти (заяви від абітурієнтів потрапляють саме туди) можна спочатку вносити другорядні пріоритети, з якими абітурієнт визначився точно, а пізніше – першорядні.

Вступники також повинні враховувати коефіцієнти для сертифікатів ЗНО, які встановлюють виші.

"Якщо у вступника хороші бали, наприклад з фізики, то йому треба вибирати ту спеціальність і той університет, де цей предмет має високий коефіцієнт в загальному конкурсі. Тоді і вступити туди шанс вищий", – пояснив Можаровський.

УВАГА – ДО СИСТЕМИ ПОДАЧІ ЗАЯВ ТА ПЕРСПЕКТИВАМ

Цього року змінилася система подачі заяв. Якщо в минулому році їх можна було подавати на 15 різних спеціальностей, то в цьому ситуація інша.

"Зараз дозволено подавати ті ж 15 заяв, але тільки за п'ятьма спеціальностями, тому вибір ускладнюється, – каже перший проректор Київського національного університету будівництва і архітектури Денис Чернишов. – Держзамовлення надходитиме за рейтингом, а кількість заяв – в залежності від спеціальностей. Багато спеціальностей взагалі буде відсіяно".

При виборі вузу, за словами відповідального секретаря приймальної комісії Національного університету харчових технологій Ігоря Житнецького, потрібно звертати увагу не тільки на форму власності, на те, з якими зарубіжними партнерами співпрацює вуз, чи є у нього можливість видати подвійний диплом, а й на навчальні плани . А саме – на те, як вони інтегровані з навчальними планами закордонних вузів. Від цього залежить, чи буде диплом котируватися за кордоном.

"Ми, наприклад, в цьому році запускаємо експеримент: розробляємо нові навчальні плани, звертаючи увагу на досвід країн, з якими співпрацюємо – Польщі, Литви, Румунії, Німеччини і т. д.", – сказав він.

Проректор з науково-педагогічної роботи КНУ ім.Шевченко Володимир Бугров також зазначив: потрібно розуміти, що саме студенти вивчатимуть.

"Сьогодні типових стандартів немає, а нові будуть базуватися на компетенції і комплексному підході, – говорить він. – Тому раджу абітурієнтам та їх батькам детально ознайомитися з бажаними факультетами на сайтах вузів. Так, ми, наприклад, в цьому році вперше проводимо набір на ідиш і гагаузьку мову. Вивчаючі їх другою мовою будуть освоювати турецьку, а третьою – англійську. Так рубежі студента стануть ширшими, адже він буде розуміти кримськотатарський, азербайджанський, узбецький".

ВСТУП БЕЗ ЗНО.

"Знаю, що є оголошення від вузів, які пропонують вступ без здачі ЗНО, – зазначила Інна Совсун. – Підкреслюю: це неможливо, тому раджу абітурієнтам та їх батькам не "вестися". У такий заклад, може, і вступиш, але чи видадуть в кінці диплом – велике питання".Додатково:

Рейтинг вищих навчальних закладів «Топ-200 Україна» — 2015/2016 рік

"Модернізація" професійно-технічної освіти

Керівник проекту "ТОП-200 Україна" взяла участь у восьмій конференції IREG

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів