«Голос Криму»: При переведенні до вузів України кримському студенту треба скласти академрізницю в декілька років « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
«Голос Криму»: При переведенні до вузів України кримському студенту треба скласти академрізницю в декілька років
15-02-2016

9 лютого в Кабінеті Міністрів України відбувся брифінг міністра освіти Сергія Квіта та його першої заступниці Інни Совсун щодо пріоритетів освіти на 2016 рік…

На ньому освітянські чиновники звернули увагу і на тимчасово окупований Крим. Заступник міністра Інна Совсун розповіла про можливості переводу студентів з тимчасово окупованого Криму до вузів України. Відповідь стосувалася наказу МОН від 07.05.2014 №556 , в якому йдеться про механізм переведення студентів з вузів тимчасово окупованого Криму до українських вузів. Спочатку дія Наказу та Тимчасового порядку поширювалися до 1 вересня 2014 року, а потім, через два місяці після завершення терміну, 13 листопада 2014 року, був виданий «таємничий» Наказ МОН №1311, відповідно до якого термін переводу студентів з окупованих територій був продовжений до 1 березня 2015 р. А «таємничим» він став тому, що інформація про це з’явилась тільки на сайті Верховної Ради і на сторінці «Нормативно-правова база» "старого" сайту МОН, а на сторінці «Для жителів Донбасу та Криму» цей наказ був відсутній.
«Голос Криму»: При переведенні до вузів України кримському студенту треба скласти академрізницю в декілька років
(фото сайту mon.gov.ua від 15.02.2016)


Разом з тим, багато вузів довгий час «не знали» про цей наказ. А потім, через чотири дні після завершення «другого» терміну, 4 березня 2015 року, з’являється новий Наказ №233, який знову продовжує термін вже до 1 травня 2015 року. Проте, і цей наказ відшукати на сайті МОН доволі складно.

І ось, на брифінгу міністерська чиновниця розповіла про черговий наказ (на "старому" сайті МОН - Наказ МОН України від 12.01.2016 №7). Через вісім місяців після завершення терміну виходить ще один наказ, яким термін дії Наказу №556 зовсім прибирається.

Під дії цього документу потрапляють тільки студенти, які вступили до вузів Криму у 2012 та 2013 році. Всього на 2013 – 2014 навчальний рік, відповідно даним Державної служби статистики України у вузах IІІ — IV рівнів акредитації навчалося біля 20 тисяч студентів І та ІІ курсу. За даними МОН у 2014 – 2015 роках до вузів України перевелося біля 8 тисяч студентів. Тобто хто бажав, вже перевівся.

Окрім того, сам механізм переведення створює «мур» для студентів з тимчасово окупованого Криму. Відповідно Тимчасового порядку для студентів з анексованого Криму враховуються тільки дані про навчання, які є у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО), а це оцінки до 2014 року. А також відповідно п.5 Тимчасово порядку студенту потрібно здати академічну різницю. З досвіду переведення студентів з тимчасово окупованого Криму у 2014 році ця різниця для студентів І курсу сягала 20 предметів.

Отже маємо, що студенти з тимчасово окупованого Криму можуть перевестися на І або ІІ курс або спробувати здати всю академрізницю за декілька років.

А також, переїхавши до материкової України кримчани отримують статус ВПО і проблеми з гуртожитком хоча, відповідно чинного законодавства вони повинні забезпечуватися місцями в гуртожитку першочергово та безкоштовно.

Таким чином, можливо побачити чудову імітацію дій Міністерства освіти і науки України щодо турботи про студентів з окупованих територій.
voicecrimea.com.ua
(Інформаційна агенція «ГОЛОС КРИМУ»
започаткована кримчанами,
що не змирилися з окупацією їх рідної землі,
а саме півострову Крим)
Додатково:

Заместитель главы комитета ВР по вопрсам науки и образования Александр Спиваковский не согласен с политикой МОН

Рахункова палата України: Інформація ЄДЕБО знаходиться не у державній власності

НМУ імені О.О. Богомольця: Лист С.Квіту щодо факту плагіату у підручнику, який отримав гриф МОН як рекомендований для навчання студентів ВМНЗ

Авторитаризм або хаос: куди рухатися вищій освіті? Нові проблеми виникають швидше, ніж вдається вирішувати старі

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів