У прямому ефірі «Громадського радіо» заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей розповів про децентралізацію та реформу у системі загальної шкільної освіти.
Павло Хобзей зазначив, що 2016 рік буде роком змін у середній освіті. «В Україні сьогодні відбувається процес децентралізації. Ми вже давно говорили про освітні округи. Те, що раніше було освітнім округом, зараз є об’єднаною територіальною громадою».
Як пояснив заступник Міністра, йдеться передусім про сільську місцевість. За певними критеріями буде обрано так звану опорну школу, а школи, що є навколо неї, стануть її філіями. Відповідно, буде призначено єдиного директора, який відповідатиме і за роботу філій. «Для цього у нас існують інвестиційні програми, які допоможуть створити хорошу матеріальну базу. В бюджеті цього року закладено 200 мільйонів гривень для інвестування пілотних опорних шкіл», - повідомив Павло Хобзей.
За словами заступника Міністра, початкова школа має бути наближена до місця проживання дітей, а учні 5-х класів і старші зможуть їздити у школи шкільними автобусами. Тим закладам, які подадуть кращий проект розбудови шкільної системи у своєму районі, надаватиметься гранд, сума якого становитиме від 3 до 5 мільйонів гривень на одну школу. «Ці кошти мають бути витрачені на шкільні автобуси, лабораторії, енергозберігаючі технології, навчання вчителів», - підкреслив Павло Хобзей.
Таких шкіл у області буде від 3 до 5 і те, як розпоряджатися коштами вирішуватиме область. «Рішення щодо проведення реорганізації прийматиме лише територіальна громада, адже основою децентралізації є самоврядування», - наголосив заступник Міністра.
Докладніше: http://hromadskeradio.org/programs/rankova-hvylya/decentralizaciya-serednoyi-osvity-obyednannya-ta-skorochennya