Омбудсман: Збір даних про житлові умови та родичів школярів – майбутніх призовників порушує чинне законодавство « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Омбудсман: Збір даних про житлові умови та родичів школярів – майбутніх призовників порушує чинне законодавство
20-11-2015

Збір даних про житлові умови, родичів, домашніх тварин призовників порушує чинне законодавство про захист персональних даних. Це зазначив Представник Уповноваженого Михайло Чаплига, коментуючи проведене військкоматами Києва та області анкетування школярів – майбутніх призовників.

Нагадаємо, в анкеті «Довідка про родину призовника», яку було надано для заповнення учням столиці і Київської області, містилися питання про робочі місця та заробітну платню батьків, про їх стан здоров’я, про домашніх улюбленців тощо.

«Наявність такої анкети суперечить здоровому глузду. Вона в принципі не може існувати, проте існує. До Офісу Омбудсмана вже надійшло чимало скарг від батьків й активістів, тому ми звернулися до Міноборони з вимогою пояснити нормативно-правову базу цього документа», – повідомив Михайло Чаплига.

Представник Уповноваженого, зокрема, зазначив, що відповідно до статті 32 Основного Закону ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Статтею 6 Закону України «Про захист персональних даних» встановлено, що обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб’єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством.

Крім того, згідно зі статтею 14 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» приписка громадян України чоловічої статі до призовних дільниць проводиться з метою взяття їх на військовий облік, визначення наявних призовних ресурсів, ступеня придатності до військової служби, встановлення освітнього рівня, здобутої спеціальності або професії, рівня фізичної підготовки, вивчення особистих якостей. Таким чином, цією статтею визначений необхідний обсяг інформації про особу, яку має право обробляти військовий комісаріат з метою взяття призовника на військовий облік.

Відповідно до частини третьої статті 6 Закону України «Про захист персональних даних» склад та зміст персональних даних мають бути відповідними, адекватними та ненадмірними стосовно визначеної мети їх обробки.

«Водночас перелік персональних даних, які має надати призовник, заповнюючи «Довідку про родину призовника», у тому числі про членів родини призовника, є явно надмірним стосовно визначеної мети обробки»
, – переконаний Михайло Чаплига.

Представник Уповноваженого наголосив, що в анкеті, зокрема, необхідно вказувати персональні дані призовника та його батьків, які є «чутливими» персональними даними і обробка яких заборонена відповідно до Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних (ст. 6), Закону України «Про захист персональних даних» (ст. 70). Як виняток, обробка таких даних дозволяється лише у чітко визначених законом випадках. До таких даних належать, зокрема, національність, стан здоров’я, релігійні переконання. І саме таку інформацію про себе, своїх батьків та інших родичів вимагає військкомат від призовників.

«Незрозумілою також є мета збору інших персональних даних щодо майнового стану родичів призовника, місця їх роботи, відомостей про судові справи, в яких брали участь родичі призовника, наявність домашніх тварин тощо. Отже, обробка згаданих персональних даних призовника і членів його родини військовими комісаріатами не передбачена законодавством. Склад та зміст запитуваних в анкеті персональних даних не відповідає одному з ключових принципів законної оброки персональних даних – відповідності, адекватності та ненадмірності стосовно визначеної мети їх обробки», – резюмував Михайло Чаплига.

Додатково:

В Українському дитячому центрі «Молода гвардія» започатковано «Школу прав дитини»

Уповноважений з прав людини Інні Совсун: Щодо неприпустимості дискримінації за ознакою віку в освітніх реформах

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*147)
факс:
+380 (44) 246-27-83,
+380 (44) 246-27-84 (*122)
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів