Агенція Quacquarelli Symonds (QS) оприлюднила 12-ий всесвітній рейтинг університетів. Цього року протягом декількох місяців відбувалося обговоренні значних змін у методології. Перша зміна стосувалася переходу до поміркованого підходу у тлумаченні даних із цитування. QS вже давно застерігала про те, що база даних
Scopus, яка надає дані щодо публікацій та цитування серйозно зміщена у бік природничих наук і медицини, а дані у сфері машинобудування, соціальних наук та мистецтва і гуманітарних наук представлені порівняно недостатньо.
У відповідності із прийнятою QS процедурою відтепер запроваджуються рівнозважені показники у 5 загальних предметних галузях: мистецькі та гуманітарні науки, соціальні науки та менеджмент, природничі науки, науки про живу природу та медицину, інженерію та технології. Як наслідок, такі університети, що мають сильні позиції у соціальних науках, як Лондонська Школа Економіки чи у інженерії, як Нанянгський технологічний університет у Сингапурі опиняться у значному виграші.
На додачу. QS оголосило, що воно не враховуватиме статті, що міститимуть значну кількість співавторів та цитат ( до прикладу тих, що були написані у рамках проекту Large Hadron Collider project.)
Третє нововведення стосується продовження терміну не видозмінених даних опитування з трьох до п’яти років. Було помічено, що для університетів, що знаходяться у нижній частині таблиці з року в рік характерні досить великі коливання у кількості відгуків у опитуваннях академічної спільноти та роботодавців. Метою цього нововведення є намагання зробити рейтинг більш стабільним.
Цілком очевидно, що зміна методології призвела до деяких змін, що навряд чи змогли позначитися на якості оцінки протягом останнього року.У багатьох країнах ті університети, що мали сильні позиції у медичних дослідженнях чи ті, що приділяли мало уваги гуманітарним чи соціальним наукам спустились на кілька сходинок у рейтингу, натомість ті, що виявилися сильними у технологіях та інженерії піднялися.
У Сполученому Королівстві Лондонський імперський коледж опустився з другого місця у минулорічному рейтингу на восьме у цьогорічному, а Лондонська Школа економіки піднялася з 71 на 35 місяце.
Декілька показних італійських університетів, таких як Пізанський, Болонський та Sapienza знизили свої показники, у той час, як Політехнічні університети Мілану та Турину піднялися.
Деякі азійські університети продемонстрували вражаючі результати. Сингапурський національний університет та Нанянгський технологічний університет тепер входять у 15-ку кращих, випередивши Йельський університет, Університет Джона Гопкінса та Лондонський королівський коледж. Два індійських університети- Делійський технологічний університет та Бангалорський науковий інститут увійшли до ТОП 200. У той же час, деякі провідні університети із Німеччини, Ірландії та Канади втратили свої позиції.
Докладніше на сайті: topuniversities.comДодатково:
Опубликован QS World University Rankings 2015/16ЮНЕСКО: 42 критерия оценки образованияАльтернативний Шанхайський Рейтинг (без показників кількості лауреатів): Азія перемагає, Німеччина і Франція програють