QS змінює рейтингову методологію « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
QS змінює рейтингову методологію
17-09-2015

Агенція Quacquarelli Symonds (QS) оприлюднила 12-ий всесвітній рейтинг університетів. Цього року протягом декількох місяців відбувалося обговоренні значних змін у методології.

Перша зміна стосувалася переходу до поміркованого підходу у тлумаченні даних із цитування. QS вже давно застерігала про те, що база даних Scopus, яка надає дані щодо публікацій та цитування серйозно зміщена у бік природничих наук і медицини, а дані у сфері машинобудування, соціальних наук та мистецтва і гуманітарних наук представлені порівняно недостатньо.

У відповідності із прийнятою QS процедурою відтепер запроваджуються рівнозважені показники у 5 загальних предметних галузях: мистецькі та гуманітарні науки, соціальні науки та менеджмент, природничі науки, науки про живу природу та медицину, інженерію та технології. Як наслідок, такі університети, що мають сильні позиції у соціальних науках, як Лондонська Школа Економіки чи у інженерії, як Нанянгський технологічний університет у Сингапурі опиняться у значному виграші.

На додачу. QS оголосило, що воно не враховуватиме статті, що міститимуть значну кількість співавторів та цитат ( до прикладу тих, що були написані у рамках проекту Large Hadron Collider project.)

Третє нововведення стосується продовження терміну не видозмінених даних опитування з трьох до п’яти років. Було помічено, що для університетів, що знаходяться у нижній частині таблиці з року в рік характерні досить великі коливання у кількості відгуків у опитуваннях академічної спільноти та роботодавців. Метою цього нововведення є намагання зробити рейтинг більш стабільним.

Цілком очевидно, що зміна методології призвела до деяких змін, що навряд чи змогли позначитися на якості оцінки протягом останнього року.

У багатьох країнах ті університети, що мали сильні позиції у медичних дослідженнях чи ті, що приділяли мало уваги гуманітарним чи соціальним наукам спустились на кілька сходинок у рейтингу, натомість ті, що виявилися сильними у технологіях та інженерії піднялися.

У Сполученому Королівстві Лондонський імперський коледж опустився з другого місця у минулорічному рейтингу на восьме у цьогорічному, а Лондонська Школа економіки піднялася з 71 на 35 місяце.

Декілька показних італійських університетів, таких як Пізанський, Болонський та Sapienza знизили свої показники, у той час, як Політехнічні університети Мілану та Турину піднялися.

Деякі азійські університети продемонстрували вражаючі результати. Сингапурський національний університет та Нанянгський технологічний університет тепер входять у 15-ку кращих, випередивши Йельський університет, Університет Джона Гопкінса та Лондонський королівський коледж. Два індійських університети- Делійський технологічний університет та Бангалорський науковий інститут увійшли до ТОП 200. У той же час, деякі провідні університети із Німеччини, Ірландії та Канади втратили свої позиції.

Докладніше на сайті: topuniversities.com

За інформацією: ireg-observatory.org
Переклад:
Михайленко Ігор /Оксана Бурдик
для euroosvita.net
Додатково:


Опубликован QS World University Rankings 2015/16


ЮНЕСКО: 42 критерия оценки образования

Альтернативний Шанхайський Рейтинг (без показників кількості лауреатів): Азія перемагає, Німеччина і Франція програють

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів