Як відомо, результати досліджень Webometrics публікуються двічі на рік та охоплюють дванадцять тисяч університетів з усього світу. В процесі складання Webometrics Ranking of World's Universities розробниками враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вищого навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Іншими словами, оцінюється змістовна та інформаційна складова web-сайту навчального закладу. Розробники зазначають, що при складанні рейтингу показники відвідуваності сайтів та їх дизайн до уваги не беруться.
Новий web-рейтинг університетів світу Ranking Web of Universities- 2015, що опублікований 1 серпня, було складено з урахуванням систематизованих даних, які отримані розробниками у липні 2015 року.
Слід зазначити, що методологія рейтингу постійно удосконалюється, тому при складанні даного рейтингу було враховано наступні зміни: з рейтингу було виключено заклади освіти, які не мають повний 24/7 WebServers та університети, що мають два та більше веб-доменів, які не є самостійними, а мають перенаправлення. Також було здійснено зміни у розрахунках показників, а саме:
- у показнику «присутності», враховується загальна кількість веб-сторінок відповідно до Google, за виключенням PDF-файлів. Вагомість показника 10%.
- упоказнику«видимості», замість використання найбільшого значення з двох inlinks-постачальників (Аhrefs та Majestic), використовується середнє значення. Вагомість показника 50%.
- у показнику «відкритості» більше не використовуєтьсяGoogle Scholar, його значення відноситься до загальної кількості PDF-файлів у відповідності з Google. Вагомість показника 10%.
– у показнику «якості» використовуються данні Scimago (топ 10% робіт з найбільшим цитуванням) для 5-річного (нового) періоду 2009-2013. Вагомість показника 30%.
У світовому рейтингу явними лідерами є університети США. У трійку найкращих традиційно увійшли Гарвард, Массачусетський технологічний інститут та Стенфорд (http://www.webometrics.info/en/world).
У Національному рейтингу відбулися зміни у трійці лідерів. Так, Київський національний університет ім. Шевченка, який останні два роки поспіль утримував першу сходинку української частини рейтингу, перемістився на друге місце, поступившись НТУУ "Київський політехнічний інститут", який, відповідно, обіймає перше місце в липневому рейтингу, на третьому місці - Національний Авіаційний університет..