Викладачі та студенти із Канади, Нідерландів та Великобританії виступають проти своїх навчальних закладівСтуденти Лондонського університету мистецтв, захопили приймальню свого університету минулого четверга на знак протесту проти запропонованих скорочень деяких програм курсів. Ця подія в університеті стала найсвіжішим прикладом захоплень та страйків, до яких все частіше вдаються студенти та викладачі вищих навчальних закладів.
Причини таких протестів різняться: деяких учасників не влаштовують умови праці, що пропонуються аспірантам, інші вказують на відсутність прозорості щодо того, як йдуть справи в університеті. Ключовим питанням, що спричиняє протести є комерціалізація вищої освіти, оскільки багато хто вважає, що саме вона призвела до того, що керівництво університетів визначає пріоритетну перевагу фінансові цілей над потребами співробітників і студентів.
Університет Торонто, КанадаАспіранти із Університету Торонто страйкують вже три тижні. Аспіранти та асистенти викладачів надзвичайно важливі для організації викладання в Університеті Торонто. Однак, вони отримують мінімальний фінансовий пакет у розмірі 15 000 доларів, який значно відстає від вартості проживання. Учасники страйку вимагають надання гарантованого мінімуму, що повинен перевищувати межу бідності.
Лондонська Школа Економіки та Політичних НаукГоловне адміністративне приміщення зайняте студентами з 18 березня. Блокування приміщення є демонстрацією протесту проти маркетизації освіти.
Протестанти називають ЛШЕ втіленням неоліберального університету. На їхню думку, він служить корпоративним інтересам, які сприяють укоріненню елітарності та зміцненню нерівності. Демонстранти вважають, що студенти, викладачі та працівники повинні по-новому працювати в університеті, який повинен мати назву Вільний університет Лондона
Йоркський університет, КанадаАсистенти викладачів, аспіранти та контрактники Йоркського університету страйкують із 3 березня.
У співробітників та студентів, які беруть участь у страйку є ряд вимог, включаючи: надання додаткового фінансування для аспірантів та наукових співробітників та забезпечення більш ширших трудових прав для ЛГБТ працівників. Вони також хочуть, «більш чітко артикулювати індексацію вартості викладання», що означає, підвищення заробітної плати викладачів при підвищення плати за навчання для аспірантів.
Амстердамський університет, НідерландиСтуденти зайняли Маагденхьюз, головний адміністративний корпус університету, вимагаючи демократизувати навчальний заклад.
Протестувальники закликають до підвищення прозорості та звітності у процесах прийняття ключових рішень щодо розвитку університету, призупинення та перегляду програми реструктуризації, урізання бюджету та розпродажу майна.
Докладніше на сайті theguardian.comДодатково:Сьома конференція IREG: Можливості працевлаштування та академічні рейтинги- роздуми та наслідки (2014)Форум IREG із методологій рейтингування (2013)