Сьогоднішній рівень урбанізації є найвищим в історії, хоча її процес до цих пір ще не завершено. Чисельність міського населення збільшиться з менш ніж 1 млрд в 1950 році до 6 млрд до 2050 року, а в 2100 році, воно сягне близько 85% від загальної прогнозованої кількості світового населення. З одного боку, це представляє собою великий потенціал для розвитку країн і збільшення їх ВВП, а з іншого боку, зростання міст пов’язане з багатьма ризиками та загрозами.
Доповідь Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) «The Metropolitan Century» має на меті дати рекомендації для прийняття політичних рішень, що стосуються питань урбанізації, використання її переваг і мінімізації економічних витрат в розвитку міських агломерацій. Зростання міст здійснюється перш за все тому, що вони є центрами економічної активності та пропонують можливості для більш комфортного життя і кращі умови праці. При цьому урбанізація сприяє не тільки економічному зростанню, а й також поліпшенню навколишнього середовища, оскільки вплив на нього міського населення може бути меншим чим вплив населення такої ж величини на більшу площу сільської місцевості.
Доповідь представлено на сайті OECD iLibraryДодатково:ЕК приглашает молодежь со всего мира принять участие в дебатах, посвященных вопросам международного сотрудничестваВ НТУУ «КПИ» будет построен Инновационный город - «POLYTECO SCIENCE CITY»