Німеччина та Україна працюють над змінами до угоди про науково-технічне співробітництво між Україною та ФРН. Про це заявив представник федерального міністерства освіти та науки ФРН Клаус Лютер.
Німецькі та українські розробники працюють над спільними проектами вже 15 років. За цей час 50 українських інститутів знайшли собі партнерів у Німеччині. Найбільше спільних наукових розробок здійснюється в галузі енергетики, фізики, інформаційного забезпечення. Зараз вчені обох країн сконцентрувалися на дослідженні та впровадженні у виробництво нано- та біотехнологій. Говорить представник ФРН Клаус Лютер:
«Ми хочемо вдосконалити наші відносини, аби більша кількість науковців брала участь у науково-технічному обміні. А ще ми воліємо прискорити результати наших спільних проектів і пошуків».
Українські розробники не проти активізації співпраці, однак часто цьому на заваді стає недостатнє фінансування спільних проектів саме українською стороною. Учених обох країн хвилює нестабільна політична ситуація в країні, яка впливає на укладення довготермінових контрактів на спільні розробки. Втім урядовці вкотре запевняють, що приводу для хвилювань не має. Каже заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха:
«Очевидно жодні зрушення на політичній сцені не можуть поставити під сумнів пріоритети нашого науково-технічного співробітництва з Євросоюзом», - зауважив Стріха.
Лілія Гришко