«Prometheus» - платформа для безкоштовного онлайн-навчання від провідних ВНЗ України « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
«Prometheus» - платформа для безкоштовного онлайн-навчання від провідних ВНЗ України
17-10-2014

14 жовтня відкрито реєстрацію на перші чотири масові онлайн-курси проекту «Prometheus» від викладачів КНУ ім. Тараса Шевченка, КПІ та Києво-Могилянської академії.

Громадський проект «Prometheus» надасть вільний і абсолютно безкоштовний доступ до найкращих навчальних курсів університетського рівня всім охочим незалежно від місця проживання, віку, майнового становища чи статків.

«Prometheus» не лише самостійно створює та розміщує масові відкриті онлайн-курси на власному сайті, але й надає безкоштовну можливість університетам, провідним викладачам та компаніям-лідерам в своїй галузі публікувати й розповсюджувати курси на цій платформі. Мета проекту – не просто окремі курси, а взаємопов’язані цикли курсів з найактуальніших для країни тем (бізнес, IT, іноземні мови, право, історія тощо).

Кожен курс проекту «Prometheus» складатиметься з відеолекцій провідних викладачів найкращих українських ВНЗ, інтерактивних завдань, що дозволять закріпити отримані знання, а також форуму, на якому студенти матимуть можливість поставити питання викладачу та спілкуватися один з одним. Все, що знадобиться для участі в такому курсі, – комп’ютер та наявність доступу до мережі Інтернет.

Першими курсами проекту стали «Історія України: від Другої світової війни до сучасності» викладача КНУ ім. Тараса Шевченка Івана Патриляка, «Фінансовий менеджмент» викладача Києво-Могилянської бізнес-школи Олексія Геращенка, «Основи програмування мовою Python» викладача КПІ Нікіти Павлюченка та «Розробка та аналіз алгоритмів» викладача КПІ Олексія Молчановського. Успішне завершення курсу дасть змогу отримати електронний сертифікат, який підтверджуватиме здобуті знання.

Реєстрація на перші чотири масові онлайн-курси проекту «Prometheus» відкрита на сайті http://prometheus.org.ua з 14 жовтня.

Команда проекту має досвід запуску першого в Україні масового відкритого онлайн-курсу восени 2013 року на базі КНУ ім. Тараса Шевченка (http://online.knu.ua/). Тоді курс зібрав більше 9000 зареєстрованих користувачів та отримав близько 100 публікацій в ЗМІ. Проект «Prometheus» створено як некомерційний громадський проект незалежний від будь-якого конкретного ВНЗ, але відкритий до співпраці з усіма вишами.

Масові відкриті онлайн-курси – це революція в освіті

Сьогодні ми є свідками справжньої революції в світовій освіті. Восени 2011 року Стенфордський університет запропонував всім охочим безкоштовно три своїх курси через мережу Інтернет. Лише в одному з цих курсів тоді взяло участь близько 160 тисяч студентів зі 190 країн світу. На червень 2014 року в світі існувало вже близько 2600 МВОК – 327% зростання порівняно з 2013! Масові онлайн курси створюють десятки провідних університетів по всьому світу, а такі країни як Франція, Китай та Йорданія заснували національні платформи МВОК.

Типовий масовий онлайн-курс складається з відеолекцій викладача, різноманітних інтерактивних завдань та форуму, на якому слухачі можуть ставити запитання, а викладач та інші студенти відповідати на них. Складання всіх проміжних і фінального іспитів – обов’язкова умова для успішного закінчення курсу.

Завдання проекту:

- Надати безкоштовний онлайн-доступ до найкращих навчальних курсів університетського рівня всім охочим в Україні незалежно від місця проживання, віку, статків та стану здоров’я.

- Створити не просто окремі курси, а взаємопов’язані послідовності курсів (програмування, бізнес, іноземні мови, історія тощо) за прикладом західних проектів edX та Coursera.

- Налагодити видачу сертифікатів слухачам, що успішно завершили курс.

- Провести експериментальний запуск змішаних курсів в одному з українських університетів. Формат змішаних курсів передбачає використання МВОК в навчальному процесі в якості лекцій та поточного контролю, тим часом як викладачі в кампусі проводять семінари та остаточний контроль знань студентів (іспит).

Чим проект «Prometheus» може конкурувати із західними платформами масових онлайн-курсів?

1) Створення специфічних для України курсів (українське право, іноземні мови, історія України тощо).

2) Розробка українською мовою курсів, що вже існують на Заході, але недоступні для українців через мовний бар’єр.

3) Налагодження тісної співпраці з провідними українськими компаніями через їх участь в створенні програм курсів та залучення їх до створення окремих частин курсів. Таким чином, курси стають більш пристосованими до реальних потреб роботодавців та практично корисними для майбутніх працівників.

4) Інтеграція в систему університетської освіти через формат змішаних курсів.

Потрібно більше інформації? Ми із задоволенням відповімо на Ваші питання:

press@prometheus.org.ua 099 141 70 92 Іван Примаченко

Наша пропозиція співпраці – за цим посиланням.


Додатково:

«Prometheus»: Відкрито реєстрацію на шість нових безкоштовних масових онлайн-курсів

Агрегаторы массовых дистанционных онлайн-курсов (MOOC — Massive Open Online Course)

ТОП-200 кращих університетів України

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів