В Ужгородському університеті запроваджують електронну форму навчання « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
В Ужгородському університеті запроваджують електронну форму навчання
1-10-2014

Лекції викладачів будуть в Інтернеті, а студенти зможуть виконувати завдання онлайн. Крім того, буде налагоджено електронний документообіг й електронний репозитарій публікацій. Саме такі складові впровадження інноваційних технологій у навчальну та адміністративну діяльність ДВНЗ «УжНУ» озвучили під час Вченої ради 29 вересня.

Серед інших питань порядку денного – підготовка до осінньо-зимового періоду, навчання у кредитно-модульній системі, створення комісії для формування нового складу конференції трудового колективу і вдостоєння звання «Почесний доктор УжНУ».

Розробку електронної форми навчання вже розпочали в Навчально-науковому інституті інформаційно-комунікаційних технологій УжНУ. Етапи виконання масштабних інновацій презентував Олександр Дубів – в. о. директора цього Інституту.

Ректор УжНУ Володимир Смоланка наголосив на важливості переходу вишу на електронну форму навчання й висловив сподівання на швидку реалізацію такої новації у виші.

Протягом наступного року університету треба виконати 5 етапів, які в цілому обумовлюють і стратегію його розвитку. Серед них:
• Упровадження системи електронного навчання •

Її суть полягає в кількох важливих завданнях, серед яких, зокрема, створення єдиного електронного архіву навчально-методичних матеріалів. Ідеться про окрему платформу Moodle, завдяки якій буде вдоступнено електронні курси, лекції, матеріали викладачів УжНУ. До того ж така платформа буде слугувати онлайн-середовищем для взаємодії студентів і викладачів, а це реалізація важливого принципу навчання будь-коли і будь-де, вважає Олександр Дубів.

За допомогою логінів і паролів викладачі будуть самостійно розміщувати матеріали. Студенти УжНУ теж входитимуть у систему за паролями, що виключатиме можливість входження до системи студентів інших вишів.
• Поліпшення іміджу університету в мережі Інтернет •

Олександр Дубів навів приклади рейтингів університетів, у чому велике значення має присутність освітнього закладу в Інтернеті. «Чим якісніший буде контент, чим тіснішою буде співпраця з іншими вишами, тим кращими будуть рейтинги вишу», – переконує в. о. директора ННІ інформаційно-комунікаційних технологій.

Сьогодні в рейтингу веб-ресурсів українських вишів, що його пропонує портал i.ua, офіційний сайт УжНУ на 2-му місці. Абсолютний рекорд відвідування нашого сайту зафіксований 4–5 серпня. Тоді засвідчено 6442 заходи на веб-ресурс УжНУ протягом дня. У вересні зафіксовано в середньому дві тисячі відвідувань у день. Географія «гостей» сайту – переважно Україна, хоча є чимало відвідувачів зі США, яких, до речі, більше, ніж російських. Також останнім часом пожвавився інтерес у відвідувачів з Індії. Тож треба виважено ставитися до матеріалу й розміщувати на офіційному сайті якісну інформацію, зауважує Олександр Дубів.

До речі, кожен 5-й наш відвідувач – «мобільний», тобто заходить на ресурс з планшета чи смартфона. З огляду на це працівники ННІ інформаційно-комунікаційних технологій розробили мобільний додаток, з яким завантаження розкладів занять та оголошень структурних підрозділів вишу стало набагато зручнішим – без потреби заходити на веб-сайт через браузер. Студенти чекають на інформацію, що засвідчує кількість завантажень.

Також під час Вченої ради Олександр Дубів зазначив, що для кращих рейтингів вишу і його сайту варто об’єднати всі онлайн-ресурси, що їх мають структурні підрозділи, під одним університетським доменом.
• Створення єдиного електронного репозитарію публікацій •

Для централізованого збереження та надання відкритого доступу в режимі онлайн до результатів наукової діяльності вишу мають намір створити єдиний репозитарій публікацій. «Це принцип відкритого доступу до знань. Самі науковці мають бути зацікавлені в тому, аби про їхню працю дізнавалися інші. Це вимоги сучасного технологічного світу», – зауважив Олександр Дубів.

Жодна стаття не буде доступна в системі, якщо не пройде модерацію. Науково-дослідна частина контролюватиме процес виконання. Сьогодні у виші розпочинається процес подання електронних публікацій, оформлених за вимогами для внесення до репозитарію.
• Запровадження електронного документообігу •

Всі рішення, накази будуть на одному порталі. Система фіксуватиме, переглянув користувач документ, чи ні. Ректор попросив, щоб кожен декан включив питання впровадження інноваційних технологій у навчальну та адміністративну діяльністьв УжНУ до розгляду на вченій раді свого факультету.

• Організація курсів підвищення кваліфікації у сфері ІТ •

В УжНУ організують 24-годинні курси для працівників вишу з метою навчання комп’ютерної грамоти і вдосконалення здібностей у сфері ІТ-технологій. Курси будуть різноетапні, розпочинаючи з уміння вмикати комп’ютер.

Набиратимуть на добровільних засадах за поданням та погодженням керівників підрозділів. Навчання проводитимуть на базі Навчально-наукового інституту інформаційно-комунікаційних технологій.

Без допомоги викладачів, працівників новацій не реалізувати, тому Олександр Дубів запросив усіх до активної участі у процесі впровадження електронної форми навчання.

Лише такими методами можна виконати навчальну програму взимку, якщо доведеться відбувати тривалі канікули. Система є допомогою для навчання і вже давно успішно використовується в Європі. Сьогодні в УжНУ інтерактивні форми запровадив факультет післядипломної освіти, на сайті якого можна виконати певні завдання в режимі онлайн.

Під час Вченої ради присутні проголосували за ухвалення проекту рішення за основу і в цілому. Попереду виконання практичних кроків, передусім оновлення сторінок факультетів, кафедр на офіційному сайті для того, щоб підготувати англомовну версію сайту. Наразі домовилися про використання системи електронного навчання на добровільних засадах викладачами, але із застосуванням мотиваційних важелів з боку керівництва.


Додатково:

УжНУ продовжує працювати за кредитно-модульною системою

Ректор Ужгородського національного університету: «Хочу, щоб кожен працівник УжНУ міг пристойно заробляти»

В УжНУ створено національний контактний пункт для участі в конкурсах, підтримки досліджень та інновацій

Міністр освіти: «Відповідальність за якість освіти ми покладемо на університети»

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів