В НТУУ «КПІ» обговорюють проблеми впровадження в Україні дуальної освіти « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
В НТУУ «КПІ» обговорюють проблеми впровадження в Україні дуальної освіти
21-09-2014

В НТУУ «КПІ» 18 вересня розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Дуальна освіта як відповідь на виклики, що стоять перед сучасною системою української освіти».Організаторами її виступила Всеукраїнська громадська організація «Українська Асоціація маркетингу» в партнерстві з Представництвом фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та НТУУ «КПІ».

Конференцію присвячено надзвичайно актуальним, особливо для нашої держави, питанням реформування системи освіти в напрямку її наближення до практичних проблем економіки. Адже словосполучення «дуальна система», власне, і означає поєднання теорії і практики. Про потребу в запровадженні такої системи в Україні говорили, вітаючи учасників конференції, перший проректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Юрій Якименко та її модератор – завідувач кафедри міжнародної економіки економічного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Алла Старостина.

На першому засіданні конференції з ґрунтовною доповіддю «Реформування освіти в Україні» виступила Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Лілія Гриневич. «Я запрошую вас на цій конференції висловити свої міркування і пропозиції по трьох надзвичайно важливих складових запровадження системи дуальної освіти, – закликала вона учасників конференції наприкінці свого виступу. – Це питання, як ми поєднуємо професійні стандарти з освітніми стандартами, як ми маємо переконати наших роботодавців у кваліфікації наших випускників через незалежну систему кваліфікаційних іспитів і якими можуть бути економічні стимули для роботодавців для того, щоб вони відважилися вкладати кошти в підготовку фахівців».

Дуальна система освіти – не новина для світу, в тому числі для деяких країн Євросоюзу. Тож надзвичайно цікавими для учасників конференції стали виступи представника Німеччини – держави, у якій вона ефективно працює – директора представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Штефана Мойзера, присвячений історії впровадження такої системи в освітню систему Німеччини та її нинішньому функціонуванню, і головного спеціаліста відділу професійного розвитку Департаменту ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України Наталії Василенко про те, як дуальна освіта стала ефективним механізмом підвищення рівня зайнятості серед молоді в Німеччині і про можливості впровадження такого досвіду в Україні та ін.

Програмою конференції на 18 вересня передбачені також виступи члена Комітету з питань освіти та досліджень Бундестагу Райнера Шпиринга, який розповідатиме аудиторії про економічні та соціальні переваги дуальної освіти, керівника відділу міжнародних проектів Департаменту міжнародного співробітництва НТУУ «КПІ» професора Сергія Шукаєва про те, що саме необхідно для впровадження дуальної освіти в українському університеті, генерального директора ВГО «Українська асоціація маркетингу» Ірини Лілик про досвід розробки професійних стандартів у контексті співпраці освіти та фахового середовища та багато інших. На обговорення учасників також винесене питання про механізми впровадження дуальної освіти в Україні.

Свою роботу конференція продовжить 19 вересня. Організатори планують цього дня обговорити роль роботодавців у впровадженні дуальної освіти та послухати інформацію про досвід такого впровадження у життя. Особливо цікавим у цьому плані, напевно, має стати виступ представника однієї з найефективніших вітчизняних компаній в галузі виробництва будівельних і облицювальних матеріалів «КНАУФ в Україні», під час якого учасники зможуть довідатися про розроблений в ній ланцюжок підготовки фахівців для роботи в галузі, який починається з ПТУ і увінчується технічним університетом. Закінчиться конференція дискусією на тему «Організація навчального процесу: як поєднати теорію та практику?» і розробкою Дорожньої карти щодо впровадження принципів дуальної освіти в Україні.


Додатково:


У НТУУ «КПІ» говорили про розвиток науки та розбудову дослідницького університету

В НТУУ «КПІ» відбувся семінар, присвячений початку реалізації в Україні нової програми Українського науково-технологічного центру «Ініціатива «Наука для бізнесу»

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів