Гарвард посів, як і минулого року, перше місце у останньому рейтингу Webometrics, оприлюдненому лабораторією Cybermetrics при Вищій Раді наукових досліджень в Іспанії. Наступні місця посіли Масачусетський технологічний інститут, Стенфорд, Корнелл та Мічіганський університет. Цього разу у верхньому ешелоні рейтингу відбулися суттєві зміни. Пенсильванський університет з 5 позиції, яку він зайняв у минулорічному рейтингу опустився на 10 місце, у той час як Каліфорнійський університет скотився з 6 на 14 місце.
Рейтинги Webometrics стали суттєво помітними відтоді, як вони почали використовувати переважно веб дані, які, за переконанням розробників є більш всебічними та об’єктивними
Чотирма показниками є вплив ( частка показника 50%), що вимірюється кількістю зовнішніх вхідних лінків із університетським веб доменом, присутність (часта показника 16.67%), визначається за кількістю веб сторінок головного домену університету, проіндексованих Google, відкритість (частка показника 16.67%) визначається кількістю повноцінних файлів на визначених сайтах у відповідності із Google Scholar та досконалість (частка показника 16.67%), що визначається кількістю статей, опублікованих у дуже впливових журналах, що визначені Scimago.
З огляду на світову еліту США мають 66 університетів серед 100 кращих, Канада 7, Великобританія 4, Німеччина та Китай по три та Японія і Швейцарія по два.
. Найбільший показник має США- 1345, за нею другим виступає Китай (766), у той час як Японія та Німеччина значно відстають, маючи відповідно 244 та 167. Східна Азія в основному має хороші показники завдяки 103 університетам у Південній Кореї та 114 на Тайвані.
Показники Південної та Південно-східної Азії, Африки та Близького Сходу є невтішними: Індія представлена чотирма навчальними закладами, а Індонезія- трьома. Немає жодного від Пакистану та Бангладеш і чотири- три від Саудівської Аравії та один віз Єгипту- в усьому арабському світі. На відміну від них, Гонконг із незначною часткою населення має 6 університетів, що входять до топ 1000.