У ДІНЗ України розглянуто результати апробації Орієнтовних критеріїв оцінювання діяльності ВНЗ « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
У ДІНЗ України розглянуто результати апробації Орієнтовних критеріїв оцінювання діяльності ВНЗ
2-07-2014

25 червня 2014 року під головуванням Голови Державної інспекції навчальних закладів України Юрія Дудника відбулось засідання колегії Державної інспекції.

Згідно з порядком денним на засіданні розглянуто низку важливих питань, одне з яких – результати апробації Орієнтовних критеріїв оцінювання діяльності вищих навчальних закладів.

Під час своєї доповіді з даного питання секретар робочої групи з проведення апробації Віктор Кононенко зазначив, що основним завданням проведеної роботи було визначення чіткого педагогічного інструментарію вимірювання якості освіти, який дав би можливість здійснення якісного зовнішнього, і що не менш важливо – внутрішнього моніторингу (самооцінки) діяльності вищих навчальних закладів.

Відповідно до програми проведення апробації розроблено методичні рекомендацій щодо способів визначення показників діяльності закладу, сформовано групи критеріїв, визначено індикатори та методи їх оцінювання, в самій же апробації взяло участь 22 ВНЗ усіх рівнів акредитації.

«Запровадження в роботі методологічних підходів у їх поєднанні із сучасними математичними методами обчислення дозволило робочій групі впритул наблизитись до створення цілісної і прозорої системи оцінювання діяльності ВНЗ із забезпечення якості освіти», - зауважив доповідач.

Заслухавши інформацію секретаря робочої групи та всебічно обговоривши результати апробації, колегією прийнято рішення рекомендувати Державній інспекції розширити мережу вищих навчальних закладів для участі в дослідному випробуванні запропонованих методик оцінювання діяльності ВНЗ й продовжити їх апробацію у 2014/2015 навчальному році.

Серед інших питань порядку денного засідання колегією розглянуто стан правової роботи в Державній інспекції. У ході його обговорення відзначалось, що робота з імплементації змін нормативно-правової бази сфер освіти, державного нагляду (контрою), що наразі відбуваються, у безпосередню практику здійснення наглядових функцій за діяльністю навчальних закладів має стати одним з основних важелів забезпечення якості освітніх послуг.

Також на засіданні було розглянуто і затверджено план роботи колегії у другому півріччі 2014 року, згідно з яким засідання цього консультативно-дорадчого органу ДІНЗ України проводитимуться у вересні, листопаді та грудні поточного року.


Додатково:

Верховна Рада ухвалила у другому читанні в цілому законопроект № 1187-2 “Про вищу освіту”

Сумський державний університет з моніторинговим візитом відвідали представники Національного академічного рейтингу «ТОП-200 Україна»

Опубликованы предложения по процедуре обновления «Стандартов и руководства обеспечения качества в Европейской зоне высшего образования»

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів