Цими днями на кафедрі неорганічної хімії твердого тіла та нанодисперсних матеріалів Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за безпосереднього фінансування Фонду цивільних досліджень США встановлено сучасний атомно-силовий мікроскоп NT-206, вартість якого складає 24 тис. доларів. Знадобився майже тиждень, аби провести своєрідні монтажні роботи для його підготовки.За словами керівника групи (6 викладачів) асистента цієї кафедри Юрія Халавки, така технічна новинка у науковому світі на буковинських теренах стала можливою завдяки перемозі колективу у міжнародному гранті, у якому дослідники з ЧНУ взяли участь зі своєю працею під назвою «Багатошарові наноструктури металів та напівпровідників для ефективного поглинання сонячного світла».
-
За моїми спостереженнями, - каже Юрій Халавка, -
в Україні лише Київ і Харків мають такі мікроскопи. Це прилади, які є одними з основних інструментів для нанотехнологій. Відтепер і на Буковині маємо таке надсучасне обладнання. Зі встановленням атомно-силового мікроскопу NT-206 розпочалася його апробація. Згодом він буде використаний для спільного українсько-американського проекту, спрямованого на підвищення ефективності перетворення сонячної енергії в електричну. Поки що з перших днів цього тижня безпосередньо у ЧНУ вивчають характеристики нано-частинок, відстежують процес їх маніпуляції.
Технічний пристрій стане доступним не лише для науковців-дослідників, а й для магістрів, котрі навчатимуться в Інституті біології, хімії та біоресурсів за новою спеціальністю – "Колоїдна хімія та нанохімія". Ліцензування її вперше в Україні здійснює ЧНУ.
Додатково:Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича візьметься за розвиток туризму на Буковині.Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича здобув третє місце у робототехнічному конкурсі - Earth Rover Competition 2012