ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ: ДЛЯ СТРАТЕГІЧНИХ ЗМІН В ДЕРЖАВІ Є МАКСИМУМ ПІВРОКУПостреволюційний консенсус у парламенті слід використати для стратегічних змін, зокрема - кардинальної реформи системи освіти, - заявила Лілія Гриневич, голова Комітету з питань науки та освіти під час погоджувальної ради у Верховній Раді України.
Почати зміни в освіті Лілія Гриневич пропонує із сектору вищої освіти. Голова комітету запропонувала внести в порядок денний
проект закону про вищу освіту №1187-2, який був рекомендований Комітетом з питань науки та освіти 22 травня 2013 року.
На думку Лілії Гриневич, новий закон виведе українську вищу освіту на європейський шлях розвитку, підвищить якість освіти і зробить українських випускників більш конкурентоспроможними на ринку праці.
“Зацікавлені у цьому і роботодавці, які щороку витрачають щонайменше мільярд гривень на перенавчання випускників”, - наголосила Лілія Гриневич.
Народний депутат вважає, що новий закон зміцнить позиції українських вишів на світовому ринку освіти та інновацій.
Нагадаємо, законопроект №1187-2 був підготовлений робочою групою під керівництвом Михайла Згуровського. У Верховній Раді також зареєстровані законопроекти №1187 авторства М. Сороки, С. Ківалова, Г. Калетніка (Партія регіонів) та
№1187-1 - від опозиційних фракцій.
Лілія Гриневич нагадала, що всі три законопроекти було обговорено у лютому минулого року на комітетських слуханнях, а Комітет підтримав саме № 1187-2 в якості компромісу.
“Маємо справді системний проект змін, підготовлений у результаті прозорого демократичного діалогу всіх зацікавлених соціальних груп. Прошу Верховну Раду підтримати законопроект №1187-2”, - сказала Лілія Гриневич.
Народний депутат також повідомила, що найближчим часом громадськості буде представлено решту ініціатив у рамках Пакету законодавчих змін в освіті. Зокрема, ідеться про новий базовий закон про освіту.
Додатково:Президент НаУКМА: Про соціальну відповідальність українських університетівРейтинг інформаційної відкритості сайтів центральних органів виконавчої влади України — 2013