Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України, в УжНУ відкрито спеціалізовану вчену раду з правом прийняття до розгляду та захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук. Вперше в Україні тут зможуть захищати дисертації зі спеціальності «Загальна практика – сімейна медицина». Інша спеціальність, за якою медики здобуватимуть наукові ступені, має назву «Внутрішні хвороби».«Протягом останніх 25 років в УжНУ не існувало спеціалізованої вченої ради в галузі медичних наук. Якщо говорити про стратегічну мету всього університету – здобуття статусу дослідницького вишу, то однією з умов є наявність спеціалізованих вчених рад для захисту як кандидатських, так і докторських дисертацій, – розповідає проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Переста. –
Безперечно, це був непростий процес, тому що ми подавали документи на спеціалізовану вчену раду для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальностями «Внутрішні хвороби», «Загальна практика-сімейна медицина» і «Стоматологія». З трьох спеціальностей нам залишили дві. Це «Внутрішні хвороби» і «Загальна практика-сімейна медицина».
Наказ, підписаний міністром освіти і науки України, набув чинності 21 листопада 2013 року. Спеціалізована вчена рада має право оголошувати про подання дисертацій на офіційний захист. Невдовзі вона збереться на перше засідання, де затвердить план роботи і визначиться з організаційними моментами.
«Вчена рада має велике значення для університету. Сьогодні ті молоді лікарі, які змушені були захищати роботи в Києві чи Дніпропетровську, тепер зможуть робити це в Ужгороді. Це буде значним поштовхом для всіх наших колег із Західної України проходити захист тут», – вважає Юрій Переста.
В УжНУ кафедра сімейної медицини й загальної практики існує понад 10 років. Нею керує доктор медичних наук, професор Іван Чопей, який, згідно з наказом, призначений і головою спеціалізованої вченої ради в галузі медичних наук.
Додатково:«Реформа» ВНЗ призведе до звільнення 400 людей лише в УжНУЗатверджено Програму створення наукового парку «Ужгородський національний університет»
Ректор УжНУ після виведення університету з фінансової кризи пообіцяв запровадити заходи із стимулювання наукової роботи