02 серпня, на офіційному сайті Webometrics було опубліковано результати чергового рейтингу 2013 року.
Загалом в рейтингу представлено 21250 вишів світу (20745 - у липні 2012р.).
Наступна методологічна інформація замінює собою усі попередні тексти та застосовується у новій редакції:
Деякі дописувачі звертали увагу на те, що найважливішими початками, що об’єднують більшість університетів видаються внутрішня підпорядкованість чи веб присутність персоналу на зовнішньому веб домені головного університетського домену. Сайт спортивної команди, платформа із підтримки інтернет-навчання, публікації чи редакція (електронний магазин), департаменти чи проекти під різними доменами (до прикладу, проект ЄС, що знаходиться під доментом eu) є важливими джерелами зворотніх посилань. Подібним чином студентські блоги (головним чином розміщені на blogspot чи в інших безкоштовних провайдерів) є надто популярними при тому, що також спостерігається зростання кількості мікро сайтів створених з маркетинговою метою у приватних вищих навчальних закладах.
Особлива ситуація пов’язана із належним визнанням програмного забезпечення чи даних наданих навчальним закладом, що можуть дути доступні і кожної сторінки, що використовується із наявних ресурсів ( кожна одиниця у репозиторії, що має посилання на університет, що розробив програмне забезпечення). Використання відкритих форумів може залучити багато посилань від спам-провайдерів,- це неприємна ситуація, про яку навіть не здогадуються керівники навчальних закладів. Навіть уникаючи більшості цих ситуацій топ- посиланнями є місцеві навчальні заклади, що є недостатньо мотивованими із академічних причин.
Декілька колег надали докази того, що такі джерела посилань можуть спотворити правильне ранжування багатьох навчальних закладів тому є виправданими запровадження певних заходів. Тому ми вирішили відповідно змінити методологію з тим, аби отримати показник помітності, виключивши із підрахунку 10 топ цитуючих доменів та відповідні зворотні посилання, дотримуючись попередньої формули для решти даних з посилань. Кількість у 10 є довільним рішенням, яке може бути переглянуто у разі необхідності у майбутньому.
Жорстка політика Google Scholars шкодить її розвитку у якості академічного інструменту оцінки. Хоча відкритість є корисною для кількісних складових доступних у відкритих вузівських репозиторіях, зусилля окремих вчених та дослідницьких груп за найвищої підтримки повноцінних персональних веб сторінок переважним чином ігноруються Google Scholars, що призводить до недостатньої оцінки даних щодо багатьох університетських доменів. Ми все ще підтримуємо цю академічну пошукову систему як джерело відкритості як джерело відкритості у
, однак ми вирішили відхилити їхнє упереджене включення до університетських депозитаріїв. Натомість ми відновили значну кількість важливих файлів ( документів у pdf, doc, docx pptx та eps форматах у якості відновленного показника відкритості.
.
Київський національний університет імені Тараса Шевченка (перший з українських ВНЗ ) - посідає 838 місце (704е - на початку 2013р).
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», займає 1006 місце (510е - на початку 2013р).
Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна - 1876 місце (1138е - на початку 2013р),
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова - 2019 місце (2185е - на початку 2013р),
Національний Університет біоресурсів і природокористування України - 2180 місце (1614е - на початку 2013р)