Українські виші поки що не готові до впровадження практики перехресного вступу, оскільки доволі часто надають освіту сумнівної якості. Про це в ексклюзивному коментарі кореспондентові ІА «Наголос» сказав проректор з науково-педагогічної роботи КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров.«Я ставлюся до перехресного вступу доволі стримано. Ця практика є усталеною у європейських країнах, однак із певними обмеженнями (не можна вступати у магістратуру на лікаря, будучи істориком). В Україні ж перехресний вступ загрожує негативними наслідками», - зазначив В. Бугров.
За словами проректора, якщо після закінчення бакалаврату з математики у сумнівному навчальному закладі, людина вступить на магістратуру за спеціальністю «Право», то навіть система іспитів до магістратури не врятує від «халтури».
«Таким чином, у нас буде велика кількість безграмотних спеціалістів. Спочатку потрібно підвищити якість освіти у вишах, оптимізувати систему університетів, а також відповідально ставитися до ліцензій на спеціальності у вишах. І лише тоді можна буде запровадити систему перехресного вступу, і то не на всі спеціальності», - резюмував освітянин.
Нагадаємо, вчора Окружний адміністративний
суд Києва почав розгляд позову Національного університету
«Києво-Могилянська академія», поданого 3 січня до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Його суть - визнати протиправною відмову міністерства узгодити правила прийому до університету у 2013-му році, що дозволяють студентам незалежно від напряму здобутої кваліфікаційно-освітнього рівня бакалавра надходити на будь-який напрямок магістратури.
Додатково:НаУКМА: Звітна річна доповідь Сергія Квіта за 2012 рікНаУКМА: Законопроект "Про вищу освіту" від робочої групиУ Барселоні відбулися перші спільні захисти випускників Докторської школи НаУКМАУ Могилянці стартувала перша в історії освітніх закладів України комплексна програма підготовки студентів до ринку праціКиєво-Могилянська академія відзначила 20-ту річницю відродження