Луганський національний університет імені Тараса Шевченка - єдиний у країні виш, у якому студенти з особливими потребами з інших міст можуть навчатися на стаціонарі. Про це заявила виконавчий директор Національної асамблеї інвалідів України Наталія Скрипка під час візиту до університету. «Ми відвідали ЛНУ, ознайомилися з діяльністю реабілітаційного центру на базі університету і були дуже вражені. Національна асамблея багато працює у напрямі забезпечення інклюз и вно ї освіти в Україні і створення безперешкодного доступу людей з обмеженими можливостями до архітектурних споруд. Мене здивували умови, які існують в Луганському університеті. Це єдиний вишу у країні, де люди з інвалідністю мають доступ до гуртожитків», - підкреслила Наталія Скрипка.
Дуже часто хлопці та дівчата з інвалідністю, маючи величезне бажання, не можуть здобути вищу освіту через технічну неготовність вузів прийняти студентів з особливими освітніми потребами. І якщо багато університетів вже організували для таких студентів доступ в аудиторії, то вчитися на стаціонарі для іногородніх практично не представляється можливим. Здобувати освіту в іншому місті для більшості з них - дуже нелегке завдання, пов'язане з безліччю перешкод. Найбільша проблема - відсутність житла. Доступу до гуртожитків люди з особливими фізичними потребами, як правило, не мають.
Виключенням став Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. Тут здобувають освіту 250 студентів з інвалідністю, 200 з яких проживають у гуртожитках. «Керівництво і соціальна служба університету піклуються про те, щоб ці студенти відчували себе комфортно як у навчанні, так і в побуті, тому ми зацікавлені у створенні кращих умов для них», - говорить завідувачка сектором студентської соціальної служби юридичного відділу ЛНУ Інна Волошина.
Вища освіта для таких хлопців і дівчат - шанс потрапити на ринок праці і бути конкурентоспроможними. ЛНУ відкриває цю можливість. Виш архітектурно доступний, створив і запровадив програми навчання інклюзивних груп. Також
в університеті відкритий Реабілітаційний центр, де люди з інвалідністю можуть отримати профілактичне лікування. Реабілітологами в центрі працюють люди з обмеженими фізичними можливостями. Вони здобули якісну освіту, навчилися стежити за своїм здоров'ям і тепер займаються улюбленою професією.
Додатково:Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах Конвенция о правах инвалидов