4 з кожних 10 випускників вищих навчальних закладів буде приходитись усього на дві країни - Китай та Індію - до 2020 року.
Про це йдеться у новій доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
На один тільки Китай припадатиме 29% випускників у віці 25-34 років, що дасть відставання за цим показником від Сполучених Штатів і Європи на рівні трохи більше ¼.
У доповіді говориться, що якщо нинішні тенденції збережуться, то число 25 - 34-річних з Аргентини, Бразилії, Китаю, Індії, Індонезії, Росії, Саудівської Аравії та Південної Африки з вищою освітою буде майже на 40% більше, ніж число з усіх країн ОЕСР в 2020 році.
У 2000 році картина була інакша, 51 млн. 25 - 34-річних з вищою освіту в країнах ОЕСР, і 39 мільйонів в що не входять в ОЕСР країн G20.
Якщо ця тенденція збережеться, то Китай буде мати серед населення випускників вищих навчальних закладів приблизно на рівні прогнозованої чисельності населення у віці 25 - 64-річних у США у 2020 році.
Що це дасть на практиці? У більшості сфер працюватиме більше людей з вищою освітою, що повинно дати хороші результати. Економіка країни буде розвиватись все більше опираючись на знання та науку.
У середньому по країнах ОЕСР трудові ресурси в області науки і технологій (науково-технічні кадри) складають більше чверті від загальної чисельності зайнятих у 2010 році. У Люксембурзі, Швеції, Данії та Швейцарії, науково-технічних кадрів припадає понад 40% від усіх працівників, у той час як в Індії, Китаї та Індонезії, на їх частку менше 10%.
Додатково:
Исследование INSEAD: Глобальный индекс инноваций 2012 годаАмериканские студенты и выпускники колледжей задолжали более триллиона долларовУкраина на 75-м месте в мировом рейтинге развития информационно-коммуникационных технологий (ИКТ) от World Economic Forum