Голові Верховної Ради України Литвину В.М.
вул. Грушевського, 5, 01008, м.Київ
31.05.2012 №
2189-РЗвернення
Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка до Голови Верховної Ради України, народних депутатів України
Шановний Голово Верховної Ради України! Шановні народні депутати України!
Збереження конституційно закріпленого статусу української мови як єдиної державної в Україні є фундаментальною основою існування нашої держави. Ворожі спроби окремих політичних сил ревнувати базові норми Основного Закону щодо порядку застосування мов - це чергові прояви передвиборних технологій, скерованих проти утвердження Української Соборності. Ухвалення запропонованого до розгляду у Верховній Раді проекту Закону України «Про засади державної мовної політики» (реєстр. № 9073) зруйнує державотворчі зусилля попередніх поколінь та стане серйозною загрозою для політичної незалежності України.
Звертаючись до всіх парламентських фракцій та кожного народного депутата України зосібна. Вчена рада Львівськоїго національного університету імені Івана Франка закликає виявити почуття суспільно-історичної відповідальності та національно-громадянського обов'язку і не допустити відвертого антидержавницького акту - запровадження офіційної двомовності в Україні.
Голова Вченої ради І.О.ВакарчукЗвернення до громадськості
Шановні друзі!
Студентська спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка з глибокою тривогою спостерігає за подіями останніх днів, пов’язаними з прийняттям Верховною Радою у першому читанні законопроекту про мовну політику в Україні, що отримав негласну назву законопроекту Колесніченка-Ківалова.
Законопроект нібито спрямований на підтримку мов національних меншин, а насправді – на применшення значення державної мови в житті нашої країни. Патрони законопроекту, представники Партії регіонів, що самовиражають себе як українофобська сила, у такий спосіб намагаються загравати напередодні виборів з електоратом сходу України, підігріваючи ностальгійні настрої за СРСР, у тому числі російськомовність як ознаку «доброго тону». Обурені політизацією мовних проблем, до якої впродовж років удаються представники
влади й уряду, їхньою фактичною бездіяльністю та індиферентністю в цій царині, особливо щодо підтримки на найвищому рівні української мови, вважаємо за необхідне нагадати про те, що українська мова була, є і буде мовою високорозвиненої літератури та культури.
Українська мова – велика цінність, що безпомильно ідентифікує нас у колі європейських народів. А тому започатковуємо безстроковий проект на розвиток української мови: це і дарування дисків з українською музикою та поезією, і виготовлення різноманітних агітаційних матеріалів, і проведення флеш-мобів та інших молодіжних акцій. Нехай у цей складний для нашої духовної культури час у всіх на устах будуть знайомі з дитинства слова Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Павла Тичини, Володимира Сосюри, Василя Симоненка та багатьох інших поетів, які заслуговують найвищих світових літературних нагород і – що головне – зігрівають наші серця. А українська пісня у виконанні талановитих сучасників підтримає нас на хвилі модерного часу.
Українське – це сильно! Українське – це стильно! Слухаймо українське! Читаймо українське! Любімо українське! З повагою
Оргкомітет студентської ініціативи
Львівського національного університету імені Івана ФранкаДодатково:Звернення Вченої ради НаУКМА До Голови Верховної Ради України В.М.Литвина та всіх народних депутатів УкраїниУжгородський національний університет: Пропонуємо Міністру освіти і науки України Д.В.Табачнику визнати свої прорахунки та подати у відставку