В Харківському університеті ім. Каразіна замість рефератів студенти будуть писати в «Вікіпедію» « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
В Харківському університеті ім. Каразіна замість рефератів студенти будуть писати в «Вікіпедію»
11-06-2012

Реферати, написані студентами, містять часом масу корисної інформації.

Але от біда, одного разу здані викладачеві, вони, як правило, так і залишаються припадати пилом на кафедрах в повній, так би мовити, ізоляції від потенційного читача.

Ситуацію вирішили виправити в Харківському університеті ім. Каразіна. Керівництво ВНЗ підписало договір про співпрацю з «Вікімедіа Україна». І вже з наступного року замість традиційних рефератів студенти та аспіранти будуть зобов'язані писати статті в українську «Вікіпедію». Само собою - кожен по своїй спеціальності.

Щоб такий реферат був зарахований, студенту потрібно буде зареєструватися на сайті, написати статтю на певну тему і внести її до відповідного блоку. Після цього студент повідомляє свій нік викладачеві, який повинен прочитати статтю в Інтернеті і виставити оцінку. Якщо буде необхідно, співробітники «Вікіпедії» внесуть необхідні правки і після перевірки викладачем. Адже, як відомо, розміщені в «Вікіпедії» матеріали легко редагуються. Таким чином, нова загальнодоступна інформація не стане набором «сирих» тез і неперевірених даних.

Аналогічні програми співробітництва «Вікіпедія» уже запустила з університетами Італії, Бразилії, Великобританії, Чехії, Польщі та інших країн. До цих пір в Україні постійним колективним автором «Вікіпедії» вже був Сумський державний університет і деякі викладачі з Київського національного університету ім. Шевченко. У найближчих планах - залучити студентів з Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» і Харківського національного університету радіоелектроніки.

Як відомо, україномовна «Вікіпедія» щодня поповнюється майже двомастами статтями. Серед інших версій Wikipedia наша займає 8-е місце в світі з 280-ти! Втім, активно співпрацюючи зі студентами та аспірантами вітчизняних ВНЗ, «найрозумніший український сайт» має всі шанси стати неперевершеним лідером.


Додоатково:

Українська Вікипедія обігнала російську за якістю статей

Сумський державний університет підписав меморандум про співпрацю з Wikipedia

Рейтинг університетів України III, IV рівнів акредитації Топ-200 Україна

Прозрачный вуз

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів