Названі найвідоміші українські вчені « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Названі найвідоміші українські вчені
19-02-2012

Національна бібліотека імені Вернадського публікує свого роду ТОП-100 рейтинг українських вчених, які найчастіше згадуються в міжнародних наукових роботах.З 100 найцитованіших учених, більше 20 хіміків і немає жодного економіста, географа або історика. До рейтингу, який складений на початку лютого, увійшла приблизно однакова кількість хіміків і мікробіологів - разом більше 40 учених.

Найчастіше в списку найцитованіших українських учених зустрічаються фізики - більше 40 осіб. Ще є декілька астрономів з Головної астрономічної обсерваторії Академії наук, також декілька математиків і медиків.

Немає в списку жодного українського вченого, що представляє гуманітарні науки - економіку, філософію або історію. У світовій науковій літературі наших гуманітаріїв не цитують і це може бути пов'язано не лише з рівнем самої науки, але і з рівнем знання іноземних мов нашими вченими.

Вагомо представлені в ТОП-100 роботи вчених Інституту молекулярної біології й генетики - до рейтингу увійшло вісім представників цього інституту. Стільки ж до списку увійшло учених з Київського національного університету (КНУ), в основному це хіміки.

Наприклад, восьмий рядок по індексу цитованості займає молодий учений-хімік Олександр Шиванюк, якому 40 років. Він встиг попрацювати в багатьох країнах світу - в Голландії, Німеччині, Фінляндії та США. Зараз викладає на хімічному факультеті Київського університету курс "Супрамолекулярна і нанохімія".

Індекс цитування - прийнята у науковому світі міра значущості наукової роботи якого-небудь ученого або наукового колективу. Величина індексу цитування визначається кількістю посилань на публікацію або прізвище автора в інших джерелах.

Проте для точного визначення значущості наукових праць важлива не лише кількість посилань на них, але й якість цих посилань. На статтю може посилатися авторитетне академічне видання, популярна брошура або розважальний журнал. Значущість у таких посилань різна.

На даний час індекс цитування визнаний як одна з найефективніших світових систем наукової інформації. База даних SCOPUS в багатьох країнах є одним з головних джерел здобуття наукометричних даних для проведення оцінних досліджень на державному або корпоративному рівні.Додатково:Науковці Сумського державного університету відкрили новий хімічний закон

В университете Шевченко вместо рефератов будут писать статьи в Википедию

Про нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу "Винахід-2012"

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів