Президент США Барак Обама представив Конгресу свій проект бюджету на 2013 рік. Він закликав підвищити податки для заможного населення США і великих корпорацій, одночасно скоротивши державні витрати. Республіканці, які контролюють Палату представників, негайно розкритикували бюджет Барака Обами. Вони звинувачують його у відмові від відповідальності щодо суттєвого скорочення національного боргу та запевняють, що ніколи за нього не проголосують.Президент виклав свої пропозиції під час виступу в коледжі у передмісті Вашингтона. Позиція Обами - бюджетна економія не повинна заважати економічному розвитку країни:
«Ми мусимо робити усе можливе, аби економічне відновлення тривало. Скорочення державного дефіциту – частина нашої роботи. Якщо Конгрес схвалить цей бюджет, то разом зі скороченнями, які вже зроблено, ми зменшимо дефіцит бюджету на 4 трильйони доларів до 2022-го року».
Бюджет на 2013-ий рік, представлений Бараком Обамою, становить три трильйони вісімсот мільярдів доларів. У ньому передбачається збільшення витрат на інфраструктуру та освіту, але скорочення - на оборону та урядові потреби. Джерелом найбільшої економії є закінчення військової операції в Іраку та зменшення присутності в Афганістані. Обама підкреслив необхідність зменшити витрати, але наголосив, що це має бути зроблено так, аби не відкинути США назад до рецесії:
«Ми не можемо шляхом економії повернутися до періоду процвітання. Ми можемо відмовитися від речей, які нам насправді не потрібні. Але ми повинні переконатися, що усі платять справедливу ціну за речі, які нам потрібні».
З цією метою президент пропонує підвищення податків для найзаможніших американців та припинення практики податкових пільг для великих корпорацій. Бюджет президента це – не лише фінансова, а і політична стратегія. Пріоритети Білого Дому, заявлені у бюджеті, негайно викликали негативну реакцію республіканців. Спікер Палати представників Джон Бейнер звинуватив Барака Обаму у бухгалтерських трюках, які лише погіршать економіку. Не сподобалася арифметика бюджету і сенатору - республіканцю Джону Баррассо:
«Президент обіцяє скоротити бюджет на 4 трильйони доларів. Насправді протягом наступних 10 років він додає до національного боргу 11 трильйонів».
Згідно з опитуваннями, більшість американців схвалюють підняття податків для найзаможніших. Також більшість з них загалом підтримує бюджетні скорочення, але не урізання програм, від яких вони залежать особисто.
«Мені дійсно не подобається скорочення внутрішніх витрат. Я думаю, що додаткові скорочення можна знайти у військовому бюджеті», - каже адвокат Біл Майєр.
«Я думаю, що нам треба більше інвестувати у нашу інфраструктуру. Я сподіваюся, що оскільки ми зменшуємо військову присутність за кордоном, нам не треба витрачати стільки грошей на армію», - погоджується бізнесмен Карл Філіпс.
Республіканці в Конгресі готують власну версію бюджету. Протягом кількох останніх років нездатність двох партій домовитися щодо бюджету регулярно призводила до загрози закриття уряду. Нелегким обіцяє бути прийняття і цього бюджету.
Додатково:Сколько денег нужно на науку в стране, чтобы оставаться передовой? Кто и как это решает в США, и какова роль президента?Сучасна Україна переживає період серйозних випробовувань не тільки у площині освітніх реформ, але і у важкій боротьбі проти радянського та російського колоніального спадкуПрезидент США Барак Обама оголосив про нові заходи його адміністрації покликані повернути Америці роль лідера у галузі науки та техніки.Програма Українського науково-технологічного центру «Ініціатива «Наука для бізнесу» передбачає запровадження в технічних університетах посади головного спеціаліста з комерціалізації технологійРейтинг університетів України III, IV рівнів акредитації