Не потрапте на новий бізнес-проект Міносвіти « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Не потрапте на новий бізнес-проект Міносвіти
6-01-2012

На столичному ринку «Петрівка» з’явилися «Індивідуальні комплекти підготовки до ЗНО-2012».Ціна однієї — 58 гривень. На кожній — логотип держустанов — відповідального за тестування в школах Українського центру оцінювання якості освіти і Міносвіти. Насправді, їх друкували і раніше.

І все, що входить в розрекламовані УЦОЯО нові книжки — програма, загальна характеристика тесту-2012 і вказівка – як до нього готуватися, збірник тестових завдань, приклад тесту, який буде на ЗНО і тренувальний тест разом з відповідями — було до 2011-го в безкоштовному доступі на сайті Центру.

Чому ж цього року їх взялися продавати? Бо друкувати їх взялося приватне видавництво — Видавничий дім «Освіта». Належить воно Тамарі Ткаченко. До весни 2011 року вона була генеральним директором Державного спеціалізованого видавництва «Освіта». Воно перебуває у відомстві Міносвіти і щороку друкує для мільйонів школярів підручники. Ткаченко, окрім того, що входила до різних груп і комісій Міносвіти – від журі на звання Вчитель року до обрання кращих авторів підручників для шкіл, відома за провал друку посібників у 2010-му. Тоді МОН мало випустити нові книги для 10-класників. Пройшло вже більше року, 10-класники вже перейшли у 11-й, але деяких підручників не завезли досі. Тоді Тамара Ткаченко заступилася за міністра освіти Дмитра Табачника, на якого журналісти звісили відповідальність за зрив друку, і заявила – у її видавництва просто закінчився…папір.

З посади вона пішла навесні 2011-го. Якраз на місце директора ТОВ видавничий дім «Освіта».

Зв'язок очільниці УЦОЯО Ірини Зайцевої з Дмитром Табачником ще очевидніший. До 6 січня 2011 року Зайцева була його заступником і відповідала за профтехучилища.

Виходить така схема: одна людина міністра утворює приватне видавництво, інша – у держпідприємстві готує комплекти, а міністр забезпечує гриф Міносвіти.

Яка ціна питання? Один комплект продається за 58 гривень. Тестів абітурієнти повинні скласти щонайменше три. Виходить – 174 гривні з одного вступника. За оцінками Міністерства освіти, наступного року вступатиме 350 000 молодих людей. Отже, видавничий дім «Освіта» має шанс заробити 60 900 000 гривень. А за роботу працівників УЦОЯО, які ці книжечки і створили, видавництво заплатило 167 000 гривень. Куди вони підуть — невідомо.

Чи потрібно купувати


Коли ми поставили Ірині Зайцевій запитання «Чому не виклали безкоштовно цього року», чиновниця відповідати відмовилася. Зате вже наступного дня на сайті центру з`явилися і програми, і характеристики тестів-2012.

Відповідно, корисною книжечка залишається з точки зору тренувальних тестів. Але їх також можна знайти безкоштовно.


Додатково:


Рік освіти-2011: про що змовчав Табачник

Нова бізнес-ініціатива від Міносвіти

Стратегія розвитку освіти: ні мети, ні ідеології, - Ігор Лікарчук

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів