Німеччина запроваджує "блакитну карту" для іноземних працівників « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Німеччина запроваджує "блакитну карту" для іноземних працівників
8-12-2011

Закладено підвалини для спрощеного оформлення на роботу в Німеччині фахівців з країн, що не входять до ЄС. Підприємства намагаються набирати все більше закордонних працівників.

Спеціалістам з вищою освітою стане простіше приїхати на роботу до Німеччини. 7 грудня німецький уряд вніс на розгляд Бундестагу проект закону про так звану "блакитну карту" ( "Blue Card" ), щоб вирішити проблему з нестачею кваліфікованої робочої сили. Її зможуть отримувати фахівці з дипломом про вищу освіту, в яких буде трудовий контракт. Заробітна плата повинна бути не менше 33 тисяч євро на рік. Якщо працівник матиме річний дохід в 44 тисячі євро, він зможе отримати дозвіл на перебування в Німеччині без проходження процедури "перевірки наявності альтернативи іноземцю".

Відпрацювавши три роки, така людина отримає право на постійне місце проживання в ФРН. Як передбачає проект закону, кваліфікованому фахівцю постійне місце проживання буде надаватися автоматично, якщо його зарплата становитиме 48 тисяч євро. Водночас закордонний фахівець втратить свою безстрокову візу, якщо протягом трьох перших років проживання в Німеччині стане безробітним.

Роботодавці вітають та критикують водночас

Проект ще має затвердити Бундестаг. Планується, що до Німеччини щороку будуть запрошуватися 3500 осіб, представників 60 професій, на які існує запит. Найбільш гострою є потреба в інженерах, математиках та фахівцях у галузі IT.

У Федеральному об’єднанні торгово-промислових палат Німеччини, з одного боку, привітали лібералізацію ринку праці, з іншого – піддали критиці за надто складну схему. "Загалом це правильний крок з метою ліквідації браку кваліфікованих кадрів", - заявив глава об’єднання Мартин Ванслебен.

Водночас він вважає, що якщо ФРН хоче надіслати закордонним фахівцям сигнал про те, що їх радо чекають, то нові рамки та обмеження – це "хибний шлях" для цього. Зокрема, Ванслебен засудив обмеження терміну дії "блакитної карти", прописане Євросоюзом.

Британія, Ірландія та Данія відмовляються від "блакитної карти"

Фактично Німеччина впроваджує концепцію, розроблену Європейським Союзом. Проект «блакитної карти» представив голова Єврокомісії Жозе Мануель Барозу в жовтні 2007 року в Страсбурзі.

Уряд в Берліні реалізує директиву Єврокомісії із запізненням. Лідери правлячої коаліції у Берліні лише на початку листопада домовились про основні принципи функціонування «блакитної карти». Серед них – зниження до 48 тисяч євро мінімально необхідного для отримання візи рівня зарплати для висококваліфікованих фахівців з університетським дипломом. Досі ця нижня планка становить 66 тисяч.

Данія, Великобританія та Ірландія від цього проекту ЄС відмовились.

Автори: Сузанне Айкенфондер/Захар Бутирський


Додатково:

Німеччина приваблює іноземних студентів

Бундестаг схвалив закон про визнання дипломів мігрантів

Україна, Німеччина, цілий світ: куди податися з німецьким дипломом?

Актуальний коментар. "БЛАКИТНА КАРТА" - ІСПИТ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ РОБОТОДАВЦІВ

Какие вузы в Киеве дают зарубежный диплом

Рейтинг університетів України III, IV рівнів акредитації

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів