День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Це свято встановлено 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.
Цьогоріч, серед запланованих заходів із відзначення цього свята повідомлялося про такі:
1. О 13:30 на Першій та Третій програмах Українського радіо відбудеться Диктант національної єдності. Цьогорічний диктант проведе доцент Київського університету ім. Б.Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Традиційно диктант складатиметься зі 100-120 слів.
Ті, хто напише його без помилок, будуть відзначені призами. Це: грошові премії, книги, компакт-диски із унікальними записами Українського радіо.
2. о 20.00 в ефірі Львівського радіо прозвучить радіодиктант для мешканців Львівської області. Він був ініційований з нагоди 200-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича. Організатором проведення такого радіодиктанту виступає головне управління освіти та науки ЛОДА. За підсумками буде визначено переможців у кількох номінаціях: «Найграмотніший державний службовець», «Найграмотніший мешканець села», «Найстарший учасник», «Наймолодший учасник» та ін.
3. 9 листопада стартує ХІІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Конкурс проходить у 4 етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський. Переможці конкурсу, крім цінних подарунків, отримують грошову винагороду. За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн. чол з-понад 20 країн світу.
«Рідна країна»Додатково:Диктант національної єдності з української без помилок написали тільки троєАбітурієнти скаржаться на різну складність тестів з української мовиСтуденти вважають, що українська має залишатися єдиною державною