За результатами телефонного опитування респондентів, проведеного Інститутом Горшеніна, лише 18,2% респондентів вважають, що для успішного працевлаштування важлива працездатність молодої людини.Результати проведеного дослідження показали, що більшість громадян України (81,7%) вважають, що держава має забезпечувати випускників вузів першим місцем роботи. У сприянні держави при пошуку першого місця роботи не бачать необхідності лише 12,8% опитаних респондентів.
Опитування показало, що більшість респондентів (68,8%) вважають, що сьогодні молода людина не може отримати достойну роботу без досвіду роботи. Майже чверть опитаних (23,9%) вважають, що це можливо, а 7,3% - не змогли відповісти на це питання.
Для того, аби влаштуватися на роботу, молодій людині перш за все необхідно мати гарну освіту - такий варіант відповіді обрали 42,2% респондентів.
Також для успішного працевлаштування, на думку респондентів, необхідні професійні знання (28,1%), ініціативність, активність, бажання працювати (24,3%), досвід роботи (22,4%), протекція (21,7%).
18,2% опитаних вважають, що для успішного працевлаштування важлива працездатність молодої людини, а 11,9% вважають, що значення має приємна зовнішність претендента.
При цьому кожен десятий громадянин України (9,5%) висловив думку, що успішно працевлаштуватися можливо за хабар.
Результати опитування засвідчили, що три чверті українців (76,4%) вважають, що для молодих фахівців при працевлаштуванні на перше місце роботи мають бути передбачені пільги. При цьому кожен п'ятий опитаний (19,3%) так не вважає, а 4,3% - не змогли відповісти на це питання.
Телефонне опитування було проведене Інститутом Горшеніна з 16 до 18 липня 2011 року. Всього за випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років.
Додатково:Обираючи роботодавця студенти найбільше цікавляться зарплатоюАктуальний коментар. "БЛАКИТНА КАРТА" - ІСПИТ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ РОБОТОДАВЦІВ