Безкоштовна шкільна освіта в Росії подорожчала « Новини « Євро Освіта
: навігація :
Болонський процес
Оцінка якості освіти
Що таке рейтинг
Зовнішнє оцінювання
Рейтинги ЗВО України
Світові рейтинги ЗВО
Інформація
ЗВО України
ТОП-10 ЗВО України
Інформація для рейтингу
: сайт :
Карта сайту
Пошук по сайту
: пошук :
 
: фотогалерея :
Конференція Міжнародної обсерваторії з визначення університетських рейтингів (IREG-5),Берлін 2010 30-09-2010 8 марта 2010 в  Варшаве состоялся круглый стол Межнародной обсерватории по академических рейтингах и достижениям IREG-4 - 14-16 июня 2009 года, Астана, Казахстан
Новини
Безкоштовна шкільна освіта в Росії подорожчала
18-05-2011

Зростання витрат на шкільну освіту в поточному навчальному році відчули 77% батьків російських школярів.


Про це свідчить опитування, проведене Дослідницьким центром рекрутингового порталу Superjob.ru.

Експерти повідомляють, що:

— 32% опитаних батьків нарікають на значне зростання такого роду витрат;
— 45% учасників опитування повідомили, що витрати сім'ї на навчання дітей-школярів виросли незначно;

За словами росіян, їм доводиться більше витрачатися на оплату підручників, шкільного харчування, додаткових занять і репетиторів, наймати яких їм доводиться через низьку якість шкільної освіти:

  • «Подорожчали підручники»;


  • «… Рівень підготовки до єдиного державного іспиту в школі, що називається, нижче плінтуса, доводиться користуватися послугами репетиторів хоча б з профільних предметів, а це колосальні гроші!»


У той же час експерти констатують, що у 17% сімей витрати на шкільне навчання не змінилися або навіть зменшилися: «Тільки ручки і зошити купуємо, а підручники видають».

79% респондентів повідомили, що в цьому навчальному році їм не доводилося оплачувати уроки з основного розкладу. «У нас таких нововведень не було»; «У нас в школі просто скасували всі додаткові заняття на продовженому дні», — коментують вони.

Однак десята частина респондентів (10%) вже сьогодні оплачує раніше безкоштовні послуги. За словами стурбованих батьків, школи буквально змушують учнів відвідувати платні заняття з профільних предметів (російська та англійська мови, математика), а вчителі часом занижують оцінки учням, які такі заняття не відвідують: «Всі вчителі вимагають від дітей ходити на додаткові заняття (500 рублів на годину)»;«Вчителі в школі спеціально занижують оцінки учням, тим самим змушують займатися додатково у них же!»

11% батьків не змогли відповісти: «Поки за уроки грошей не беруть. Що буде далі — невідомо …».

Опитування проведено у всіх округах Росії з 26 по 28 квітня 2011 серед 1,6 тис. представників економічно активного населення Росії, що мають дітей-школярів, починаючи з другого класу.

: анонси :
: акценти :
: зовнішнє оцінювання :
: Популярне :
: наші дані :
Контакт:
тел.:
(044) 290-41-24
(044) 290-41-24 (*122)
факс:
(044) 290-41-24
м. Київ, вул. Смілянська, 4
Карта проїзду
e-mail: inf@euroosvita.net

При повному або частковому відтворенні інформації посилання на euroosvita.net обов'язкове у вигляді відкритого для пошукових систем гіперпосилання.
euroosvita.net не несе відповідальності за інформацію отриману з інших сайтів